Як використовувати ChatGPT в Україні

Читать на русском

Ми зібрали найкращі поради у нашому гайді

Читать на русском
ChatGPT
Нейромережа абсолютно безкоштовна, як і в інших країнах.

Ми зібрали найкращі поради у нашому гайді

З кожним днем технології стають все більш розвинутими, і ChatGPT – тому підтвердження. Чат-бот базується на штучному інтелекті, який може вести діалог у режимі реального часу, виявляти помилки в коді та швидко створювати сценарії, вірші та інший контент. Цей технологічний продукт навіть здатний змагатися з людиною в виконанні інтелектуальних та комунікативних завдань. 

ChatGPT розроблений компанією OpenAI, серед засновників якої – Ілон Маск. Бот був представлений у листопаді 2022 року і миттєво став популярним у всьому світі. Google Trends свідчить, що українці виявили неабияку зацікавленість у використанні технології ChatGPT відразу після її поширення в Україні.

Як зареєструватися в ChatGPT в Україні?

Раніше інструмент ChatGPT Україна використовувала за допомогою VPN, іноземних телефонних номерів та сервісів приймання SMS. Але 18 лютого 2023 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що чат-бот розблоковано. Тож як встановити ChatGPT в Україні? Тепер для отримання доступу потрібно лише пройти стандартну процедуру реєстрації через e-mail або номер телефону.

Нейромережа абсолютно безкоштовна, як і в інших країнах. Однак сервіс може бути доступним не з першої спроби через високе навантаження на сервери OpenAI. Щоб усунути проблему, розробники додали можливість платної підписки ChatGPT Plus. Вона коштує $20 на місяць і дозволяє використовувати інструмент під час пікових навантажень. Для отримання преміальної підписки необхідно заповнити форму і перейти до списку очікування.

Спілкування з ChatGPT можливе багатьма мовами світу, у тому числі українською. Однак зараз сервіс має деякі складнощі в обробці україномовних запитів. Йдеться не про граматичні помилки – з цим все добре. Річ у тім, що ChatGPT ще слабко розуміється на українському контексті. Це особливо стосується актуальних тем, пов'язаних з внутрішніми питаннями, політикою, війною. Ефективність роботи українською помітно поступається англомовній версії.

Як користуватись ChatGPT: загальні рекомендації 

Якщо простими словами, то чат-бот застосовують як звичайний чат для спілкування, тільки в ролі співбесідника – штучний інтелект.

Як почати користуватися ChatGPT в Україні?

На першому етапі необхідно ввести повідомлення на сторінці сервісу. Бот сприйме це як запит та відповідатиме на нього протягом декількох секунд. Можна почати спілкування зі стандартної фрази «Привіт. Яка погода?» або зробити спеціалізований запит «Чим відрізняється ФОП від ТОВ?». 

Для зручності розробники рекомендують не змішувати різні теми для спілкування в одному чаті, а створювати нові чати для кожної. Всі вони будуть зберігатися в лівій частині інтерфейсу, де легко перемикатися між ними. Якщо відповідь вас не влаштовує, перефразуйте запитання. Натисніть кнопку Regenerate Response або попросіть ChatGPT про це у форматі діалогу. Цей метод найкращий, тому що роботу буде простіше зрозуміти, що саме він зробив не так, і сформувати точнішу відповідь. 

Важливо не витрачати на регенерацію відповідей занадто багато спроб, оскільки кількість запитів обмежена. Неправильно сформульовані запити ускладнюють роботу ChatGPT. Це призводить до повільного опрацювання даних і помилок у відповідях.

Якщо ви застосовуєте ChaGPT Україна, то, напевно, вас цікавить, як користуватися ним у нестабільних умовах. Річ у тім, що сервіс може зупинити роботу й попросити вас повернутися через годину. Це потрібно для того, щоб уникнути надмірних навантажень. Однак не турбуйтесь: у разі переривання діалогу історія повідомлень зберігається автоматично. 

Головна перевага штучного інтелекту в тому, що він постійно вдосконалює навички шляхом обробки нових запитів (надходження інформації) та спілкування з користувачами. Щоб побачити, як бот навчається, використовуйте словесні змагання (суперечку) та доводьте правильну точку зору.

Поради щодо роботи з ChatGPT в Україні: як користуватися, щоб досягти мети?

Ділимось з вами рекомендаціями, як працювати з цим інструментом для ефективного вирішення завдань:

  1. Поставте конкретне запитання боту, наприклад, «Хто такий…?» або «Як зробити…?».
  2. Пограйтеся з формулюванням або спробуйте переписати текст так, як вам подобається. Застосовуйте наступні команди: «заміни на це», «додай до того», «прибери», «перепиши», «зроби текст більш емоційним» та інші.
  3. Сприймайте бота як свого помічника. Він дуже ввічливий і спілкуватиметься з вами в заданому тоні. Якщо питання сильні, то відповіді будуть цікаві. І навпаки, якщо поставити слабкі питання, результатом стане «вода».
  4. Не використовуйте бота як пошукову систему. Він добре розбирається в структурі, але не в контенті. Інструмент відмінно структурує інформацію. Окрім роботи з текстом, може пропонувати й використовувати програмний код. А ще може написати структуру документа чи стратегічний план для проєкту.
  5. Враховуйте той факт, що робот не знає відповідей на найактуальніші запитання. Безплатна версія поки що не в курсі, що сталося у світі після 2021 року. 

Крім того, пам'ятайте, що чат-бот не здатний самостійно розробити кінцевий продукт, адже це – завдання користувача. Він може тільки посприяти швидшому досягненню мети.

Чат-бот не здатний самостійно розробити кінцевий продукт
Чат-бот не здатний самостійно розробити кінцевий продукт

Які завдання може виконувати ChatGPT?

ChatGPT – потужний інструмент, здатний перевернути вашу увагу до унікальних можливостей штучного інтелекту. Детально розгляньмо, з якими завданнями він допомагає.

ChatGPT для текстів

Відомі випадки, коли за допомогою чат-бота студенти складали план і структуру курсових та дипломних робіт, а також знаходили цікаві факти з тієї чи іншої тематики. Але особливу популярність цей інструмент завоював у сфері маркетингу, адже він генерує привабливі тексти.

Нейромережа для написання тексту має широкі можливості з генерації тем. Однак для цього потрібен корисний та ефективний prompt – короткий текст, який містить ключові слова та фрази, за якими ChatGPT розуміє запит та створює необхідний контент. Іншими словами, це таке собі технічне завдання, тільки не для людини, а для робота.

Тож для створення маркетингового тексту слід визначити тему та сформулювати короткий запит, яка описує його головну думку. Після цього додати важливі слова та фрази, щоб допомогти боту створити текст на відповідну тему.

Що потрібно включити до prompt для досягнення найкращого результату:

  1. Заголовок, який викликає зацікавленість у читача.
  2. Цільову аудиторію: вік, стать, інтереси, професію та інші характеристики.
  3. Опис проблеми та потреб, які здатні розв'язати ваш продукт чи послуга.
  4. Унікальність товару чи послуги, які підкреслюють його перевагу перед конкурентами.
  5. Конкретні факти, статистику та дані, що підтверджують ефективність вашого продукту чи послуги.
  6. Приклади та свідчення людей, які скористалися вашою пропозицією та отримали відмінний результат.
  7. Заклик до дії.
  8. Бажана довжина готового тексту в символах і абзацах.
  9. Побажання видати 3-5 варіантів тексту, щоб вибрати найкращий.

Приклади prompt для генерації маркетингових текстів у ChatGPT:

  1. «Напиши маркетинговий текст в один абзац для сайту-агрегатора авіаквитків, який зацікавить молодих людей (20-35 років) середнього доходу, підкреслить переваги та особливості сервісу, такі як широкий вибір авіакомпаній та низькі ціни».
  2. «Напишіть маркетинговий текст для онлайн-магазину спортивних товарів, орієнтований на людей віком 35+ років, що захоплюються фітнесом та ведуть здоровий спосіб життя. Потрібно підкреслити переваги та унікальні особливості продукції, такі як якість матеріалів та інноваційні технології».
  3. «Напиши короткий маркетинговий текст про програму для фотообробки, що привабить людей, які працюють у сфері креативної індустрії (дизайнерів, фотографів). Текст має підкреслювати переваги програми, такі як зручний інтерфейс та можливість обробки фото на високому рівні».

Серед текстових варіантів, згенерованих ChatGPT, ви зможете вибрати найкращий, відредагувати його на власний розсуд та перевірити на відповідність правилам рідної мови. Вдале написання prompt – запорука якісних рекламних текстів. Це допоможе створити інформативну та унікальну пропозицію, яка приверне увагу цільової аудиторії.

ChatGPT для обчислень

ChatGPT – потужний інструмент для розв'язання математичних завдань й рівнянь, який дозволяє користувачам за лічені секунди отримувати правильні відповіді.

Отже, чат-бот справиться з такими задачами:

  1. Розв'язання рівнянь. ChatGPT знає відповіді на диференціальні рівняння, алгебраїчні, геометричні та статистичні завдання, що робить його цінним інструментом для професій, пов'язаних з обчисленнями.
  2. Генерування прикладів. Бот може створювати приклади для ілюстрації концепцій та методів розв'язання математичних завдань, що допомагає користувачам краще зрозуміти матеріал.
  3. Генерування прикладів коду. ChatGPT допомагає у вирішенні завдань, пов'язаних із програмуванням та алгоритмами, наприклад, оптимізацією й розробкою математичних моделей.

Користувачі можуть ставити запитання природною мовою (словесно) або використовувати математичні символи та позначення для формулювання своїх запитів. Оскільки сервіс заснований на нейромережевій архітектурі, він може навчатися на великих обсягах даних та покращувати навички.

ChatGPT для розробників та дизайнерів

ChatGPT революціонізує те, як працюють дизайнери та розробники. Серед ключових переваг його використання для таких спеціалістів:

  1. Підвищена ефективність. Інструмент дозволяє швидко створювати інтерфейси без необхідності вручну програмувати чи проєктувати кожен елемент. Це скорочує час та мінімізує зусилля, необхідні для побудування успішного продукту.
  2. Низькі витрати. Автоматизація процесів проєктування та розробки корисна для малих підприємств і стартапів, у яких може бути недостатньо ресурсів для наймання команди досвідчених дизайнерів і розробників.

Отже, використовуючи технології обробки природної мови та машинного навчання, чат-бот дозволяє швидко і точно створювати інтерфейси користувача, адаптовані до конкретних потреб.

ChatGPT як помічник керівника

Багатофункціональна нейромережа ChatGPT б'є – це корисний додаток не тільки для виконавців, але й для керівників компаній. 

Варіанти застосування чат-бота для керівника:

  1. Підбір кандидатів. ChatGPT швидко та якісно підбере відповідних професіоналів для проєктів. Технології дозволяють оперативно аналізувати та порівнювати кандидатів на основі критеріїв, які вказує директор. Можна обійтися без перегляду резюме десятків шукачів вручну та прискорити процес пошуку фахівців.
  2. Автоматизація комунікації. ChatGPT самостійно складає список питань для співбесіди, створює технічне завдання для проєкту або працівників. Нейромережа генерує відповіді на стандартні питання фахівців і цим заощаджує час, роблячи комунікацію прозорою.
  3. Зниження кількості неточностей. Ручний аналіз великих обсягів інформації та оцінка кандидатів збільшує ризик людських помилок. ChatGPT запобігає цьому завдяки роботі з алгоритмами та заданими параметрами. Чат-бот сканує інформацію та враховує важливі деталі.

Часто порушуються питання про те, чи зможе штучний інтелект замінити спеціалістів. Більшість експертів вважає, що нейромережа не здатна функціонувати замість професіоналів, але є корисним помічником.

ChatGPT як помічник у плануванні подорожей

Чат-бот можна використовувати з більш творчою метою, наприклад, для створення плану мандрівок. Важливо дотримуватись точної структури, а не ставити випадкові питання. Використання нейромережі дозволяє уникнути негативних ситуацій та скласти оптимальний за часом й бюджетом графік поїздки.

Розробка програми подорожі включає безліч речей, таких як вибір пункту призначення, пошук найкращих туристичних пропозицій, бронювання місць для проживання та багато іншого. Розгляньмо детальніше:

  1. Вибір пункту призначення. Це, мабуть, найзаплутаніший момент у плануванні. Насамперед сформулюйте свої вимоги, наприклад, яку країну ви хотіли б відвідати, холодний чи спекотний клімат вам підходить, пляжі чи гірські походи більше цікавлять та інше.
  2. Створення маршруту. На цьому етапі треба враховувати кількість днів, яку ви плануєте провести у пункті призначення. Наприклад, запит у ChatGPT може бути таким: «Створи маршрут подорожі для двотижневої поїздки до Кіото, Японія. Включи всі відомі історичні місця для ознайомлення та перелік заходів на свіжому повітрі». Ви отримаєте повний маршрут поїздки до Кіото з усіма місцями для вивчення. Можна додатково перевірити відстані між місцями, щоб забезпечити комфортнішу подорож.
  3. Планування бюджету. Інструмент розрахує приблизні витрати й допоможе при керуванні ними. Все, що потрібно зробити, це надіслати запит: «Враховуючи наведений вище маршрут, які будуть загальні витрати на цю поїздку?». ChatGPT надасть детальне пояснення із зазначенням орієнтовної вартості переміщення, проживання, харчування та інших особливостей.
  4. Прийняття рішення щодо транспорту та готелю. Якщо ці питання викликають у вас страх або паніку, не турбуйтеся. ChatGPT може підказати, яким транспортним засобом краще скористатися та який готель вибрати – і все це з врахуванням вже спланованого маршруту й бюджету.
  5. Підтвердження плану подорожі. Настав час застосувати традиційний спосіб. Відкрийте Google та ознайомтеся з культурою та довкіллям місця. Перевірте, чи функціонують локації, згадані у вашому маршруті, чи будуть вони відкриті для туристів на певну дату. Шукайте інформацію щодо переміщення, проживання й харчування у перевірених джерелах.

ChatGPT – одна із найпотужніших програм на основі штучного інтелекту. Однак вона може робити помилки, засновуючи свої відповіді на неактуальній інформації. Розглядайте чат-бот як цифрового помічника при складанні плану подорожі та перевіряйте інформацію вручну.

З чим погано працює ChatGPT?

Хоча ChatGPT може бути використаний для різноманітних завдань, він, звісно, не всесильний і має деякі обмеження. Йому складно працювати з занадто об'ємними й незрозумілими запитами, а також тими, про які він ще не «дізнався».

  •  Великі запити

Інструмент має конкретний об'єм слів або символів в одному запиті або відповіді. Якщо ви задасте занадто велике питання, то отримаєте неповний результат.

  •  Неточні або помилкові запитання

Сервер може неправильно «зрозуміти» запитання, якщо воно неточне чи неповне. Також на результат впливають помилки у тексті. Усе це призводить до надання нерелевантних й некоректних відповідей.

  •  Дані, з якими чат-бот ще не знайомий

База даних не містить інформації про події, що відбулися після 2021-го. Експерти називають це «проблемою 2021 року». Наразі її вирішили, додавши Інтернет у четвертій версії.

ChatGPT – багатофункціональний інструмент, який може бути корисним у багатьох сферах. Однак щоб ефективно його використовувати, слід серйозно ставитися до формулювання запитів, враховуючи слабкі місця сервісу.

ChatGPT складно працювати з занадто об'ємними й незрозумілими запитами, а також тими, про які він ще не «дізнався».
ChatGPT складно працювати з занадто об'ємними й незрозумілими запитами, а також тими, про які він ще не «дізнався».

Популярні розширення для ChatGPT

CMD J

Допомагає створити діалог із ChatGPT на будь-якій сторінці після введення ключа Cmd/Alt + J. З'явиться вікно, де можна вести діалог, як на сайті нейромережі. Це розширення працює лише з англійською мовою.

CMD J вміє:

  • коригувати граматику;
  • перекладати;
  • покращувати текст;
  • скорочувати написане;
  • коротко викладати ключові думки (саммарі).

Merlin

Це розширення може робити певні дії з виділеним текстом на сторінці. Слід виділити ділянку тексту, натиснути клавіші Ctrl/Cmd + M, у вікні, що з'явилося, ввести значення «що потрібно зробити з текстом» для ChatGPT. І ви отримаєте результат від штучного інтелекту.

Підсумок YouTube із ChatGPT

Розширення перекладає відео на YouTube в текст і в один клік робить короткий зміст. Якщо ви не хочете переглядати довгий ролик та витрачати час на маловідомого автора, то зможете заздалегідь прочитати стислий переказ про те, про що йдеться у цьому відео.

ChatGPT Everywhere: ChatGPT

Розширення за кліком викликає вікно з ChatGPT. Це дозволяє не перемикатися щоразу на вкладку з нейромережею і не створювати новий чат для дрібних завдань. Щоправда, є один мінус – розширення не підтримує попередній контекст розмови: кожна відповідь – новий чат.

AIPRM для ChatGPT

Це розширення із заздалегідь створеними шаблонами запитів. Воно допомагає отримати цікавіші відповіді завдяки «правильно» складеним запитам. Можна вибрати категорію запитів – це і SEO, і маркетинг, і розробка, і ціла купа інших сфер діяльності.

У чому відмінність ChatGPT від ChatGPT Plus?

Ви можете отримати більше корисних функцій, купивши ChatGPT Plus. Користувачі після отримання підписки мають вільний доступ до нейромережі. Штучний інтелект був навчений на великій кількості текстових даних, щоб інтерпретувати та генерувати відповіді зрозумілою мовою з різних питань. Його мета в тому, щоб допомогти вам здобути до знання та отримати корисні відповіді на запити.

Єдина відмінність ChatGPT та ChatGPT Plus у тому, що користувач взаємодіє з набором обчислювальних потужностей, який робить спілкування стабільнішим.

Функції ChatGPT Plus

  1. Доступ під час пікових навантажень. Здобувши величезну популярність, безплатний бот іноді стикається з цією проблемою. Проте її виправлено ​​у платній версії. Отримавши доступ до ChatGPT plus, ви уникнете помилок, пов'язаних з перенавантаженням серверів.
  2. Швидкі відповіді. У безплатній версії ChatGPT людям доводиться чекати кілька хвилин, щоб отримати відповідь на свій запит, але у Plus покращено якість надання миттєвих відповідей. Користувач отримає ціле есе, статтю чи електронний лист лише за кілька секунд.
  3. Додаткові функції. Ще однією перевагою є те, що забезпечується доступ до останньої й найпросунутішої функціональності.

ChatGPT Plus постійно оновлюється і вдосконалюється. Його користувачі отримують розширені функції у пріоритетному порядку. OpenAI вже оновив чат-бот з кількома незначними покращеннями, хоча особливості цих нових функцій поки що невідомі.

Найбільш істотною відмінністю є те, що аудиторія ChatGPT Plus може отримати доступ до чат-бота навіть у пікові години, без будь-яких затримок або перешкод. Швидкість роботи версії також збільшено. 

ChatGPT – потужна мовна модель, створена Open AI для відтворення людської мови. Ґрунтуючись на великій кількості вивчених даних, він може інтерактивно відповідати на запитання та швидко надавати корисну інформацію. Не бійтеся використовувати чат-бот в роботі – і він стане вашим надійним цифровим помічником, який завжди під рукою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.