Що потрібно для відновлення пенсійного посвідчення
Якщо пенсіонер втратив чи пошкодив пенсійне посвідчення, він може отримати новий документ. Це можна зробити як на порталі Пенсійного фонду України, так і звернувшившись у сервісний центр територіального органу ПФУ. Також відновити пенсійне можна у мобільному застосунку.
Про те, як відновити втрачене чи пошкоджене пенсійне посвідчення, повідомляє пресслужба Пенсійного фонду України. Для цього потрібно подати заяву на виготовлення нового пенсійного посвідчення.
Зробити це можна, звернувшись:
При особистому зверненні пред’являється паспорт та заповнюється відповідна заява, до якої додається фото. На вебпорталі електронних послуг Фонду заява на виготовлення пенсійного посвідчення міститься у розділі “Щодо пенсійного забезпечення”.
Якщо подавати заяву з мобільного застосунку “Пенсійний фонд”, потрібно обрати вкладку “До ПФУ”: розділ “Комунікації до ПФУ” – “Заява на виготовлення пенсійного посвідчення”.
Для подання заяви на виготовлення посвідчення через електронні сервіси Фонду необхідно підготувати скановані копії документів:
Пенсійне посвідчення (після виготовлення) буде видано людині в обраному сервісному центрі Фонду (зазначається в заяві). Електронне відображення пенсійного посвідчення в мобільному застосунку Дія, яке генерується після виготовлення пенсійного посвідченням, має таку ж юридичну силу як і традиційне пенсійне посвідчення.
В Україні для оформлення пенсії потрібно мати достатній страховий стаж. Він нараховується за періоди, коли роботодавець сплачує за працівника відповідні внески. У Пенсійному фонді України розповіли, як можна перевірити, чи сплачує за вас роботодавець внески, чи ні. Для перевірки страхових внесків потрібно скористатися порталом електронних послуг ПФУ.
Для цього потрібно:
Відображається там лише той страховий стаж, який був набутий з 2004 року. Страховий стаж більш раннього періоду підтверджують за допомогою Трудової книжки (в паперовому вигляді), або іншими документами з місця роботи.
Проконтролювати сплату ЄСВ роботодавцем та набутий страховий стаж можна в особистому кабінеті в розділі "Моя заробітна плата". Також у разі необхідності можна замовити довідки ОК-5 або ОК-7 та отримати їх в паперовому чи електронному вигляді (за бажанням). Детальну інструкцію від ПФУ можна побачити за посиланням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.