Як українцям зареєструвати дитину, яка народилася закордоном

Читать на русском

Заяву про реєстрацію народження дитини батьки повинні подати не пізніше одного місяця з дня народження

Читать на русском
Як українцям зареєструвати дитину, яка народилася закордоном

Заяву про реєстрацію народження дитини батьки повинні подати не пізніше одного місяця з дня народження

Українці, які виїхали за кордон, можуть зареєструвати новонароджену дитину. Реєстрацію народження дитини та визначення її походження проводять дипломатичні представництва або консульські установи України. Для того, щоб зареєструвати дитину, батькам треба подати письмову або усну заяву за місцем її народження або за місцем свого проживання.

В Міністерстві юстиції розповіли, що Україна також може визнати документи на дитину, видані органами іноземних держав, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором. Якщо дитину не зареєстрували органи іноземних держав або дипломатичні відомства України, то її можуть зареєструвати в відділі державної реєстрації актів цивільного стану України (РАЦС).

Документи, які потрібно пред’явити консулу для реєстрації народження дитини закордоном:

  • документ медичного закладу про народження дитини. У випадках, при народженні дитини поза медичним закладом, – довідки лікаря, який подав допомогу при пологах. У разі народження дитини вдома без медичної допомоги факт і час народження повинні бути підтверджені підписом двох свідків, присутніх при пологах, із зазначенням їхніх прізвищ, імен та по батькові, місця проживання і документів, що посвідчують їх особи, а також медичним документом про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (приватного лікаря);
  • паспортні документи, що посвідчують особи батьків;
  • документ, який є підставою внесення відомостей про батька (свідоцтво про шлюб, заява матері, заява батька про визнання батьківства, спільна заява матері та батька дитини, якщо батьки не перебувають у шлюбі, спільна заява матері та її чоловіка про невизнання чоловіка батьком дитини, спільна заява батька дитини та чоловіка, який перебуває у шлюбі з її матір’ю).

Реєстрація новонароджених в «Дії»

В Україні новонароджену дитину можна зареєструвати онлайн на порталі «Дія», скориставшись послугою «єМалятко». Реєстрація займе до 10 хвилин часу. Через «єМалятко» можна отримати свідоцтво про народження дитини, а також замовити інші державні послуги:

  • реєстрацію місця проживання новонародженого;
  • присвоєння дитині номера платника податків;
  • виплату грошової компенсації за пакунок малюка;
  • призначення допомоги
    призначення допомоги на дітей, яких виховують в багатодітних сім’ях;
  • внесення інформації про дитину до Єдиного державного демографічного реєстру та визначення належності дитини до українського громадянства;
  • внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів.

Щоб зареєструвати дитину, потрібен номер медичного висновку або судового рішення про встановлення факту народження. Заяву потрібно подати упродовж 30 днів після появи малюка на світ. Свідоцтво про народження буде готове не пізніше наступного дня після замовлення послуги. Детальніше про послугу «єМалятко» можна почитати за посиланням.

Нагадаємо, ми писали, як через додаток «Дія» зареєструватися кандидатом на усиновлення дитини. Крім того, в Україні батьки можуть отримати набір для новонародженого.

Також Інформатор писав, як зареєструвати новонароджену дитину на окупованій території через «єМалятко».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.