«З початку великої війни чимало громадян віком 60 і більше років виявили бажання долучитись до захисту України. Але в українському законодавстві є обмеження щодо залучення до служби такої категорії громадян. Наш законопроєкт знімає ці обмеження»
Пісня “Надія” — про пошук віри у кожному звичайному дні. У відео ми в ролі самих себе — простих хлопців, які вірять, що можуть мати суперсилу. Це метафора про тих, хто щодня знаходить джерело світла, усіх нас.
Заяву про реєстрацію народження дитини батьки повинні подати не пізніше одного місяця з дня народження
Українці, які виїхали за кордон, можуть зареєструвати новонароджену дитину. Реєстрацію народження дитини та визначення її походження проводять дипломатичні представництва або консульські установи України. Для того, щоб зареєструвати дитину, батькам треба подати письмову або усну заяву за місцем її народження або за місцем свого проживання.
В Міністерстві юстиції розповіли, що Україна також може визнати документи на дитину, видані органами іноземних держав, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором. Якщо дитину не зареєстрували органи іноземних держав або дипломатичні відомства України, то її можуть зареєструвати в відділі державної реєстрації актів цивільного стану України (РАЦС).
Документи, які потрібно пред’явити консулу для реєстрації народження дитини закордоном:
В Україні новонароджену дитину можна зареєструвати онлайн на порталі «Дія», скориставшись послугою «єМалятко». Реєстрація займе до 10 хвилин часу. Через «єМалятко» можна отримати свідоцтво про народження дитини, а також замовити інші державні послуги:
Щоб зареєструвати дитину, потрібен номер медичного висновку або судового рішення про встановлення факту народження. Заяву потрібно подати упродовж 30 днів після появи малюка на світ. Свідоцтво про народження буде готове не пізніше наступного дня після замовлення послуги. Детальніше про послугу «єМалятко» можна почитати за посиланням.
Нагадаємо, ми писали, як через додаток «Дія» зареєструватися кандидатом на усиновлення дитини. Крім того, в Україні батьки можуть отримати набір для новонародженого.
Також Інформатор писав, як зареєструвати новонароджену дитину на окупованій території через «єМалятко».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.