"Швидка" не приїде, якщо причиною виклику є лише висока температура
Якщо українцям потрібно викликати "швидку", можна звернутися за єдиним номером служби екстреної допомоги, який діє на території всього Європейського Союзу — 112.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України.
Як викликати "швидку" та у яких випадках
У певних країнах можуть працювати інші номери, наприклад:
Важливо, що в низці країн екстрену допомогу можна викликати лише в разі серйозної загрози життю, зокрема, через такі стани:
"Швидка" не приїде, якщо причиною виклику буде лише висока температура.
Як отримати медичну допомогу
За даними ООН, від початку війни близько 6,7 мільйона українців стали біженцями у країни Європи. Найбільше наших співвітчизників виїхало у Польщу, Словаччину, Румунію, Німеччину, Чехію. Усі вони потребують захисту та підтримки. Для полегшення доступу українців до медичної допомоги низка європейських країн розробила спеціальні заходи. Зокрема, Польща надала українцям доступ до своєї медичної системи на рівні з громадянами країни. Тобто громадяни України мають доступ до всіх медичних послуг в тому ж обсязі, що і поляки. Для цього українцям не обов'язково влаштовуватись на роботу та отримувати державну страховку.
Українці зі статусом тимчасового захисту в Словаччині можуть отримати безкоштовно необхідне медичне обслуговування за страховою VSZP. Це не тільки невідкладна допомога, а консультації з лікарем загальної практики, включаючи профілактичні заходи та вакцинацію. Перелік доступних безкоштовних послуг залежить від статусу особи, яка на них претендує.
Оформивши тимчасовий захист та державне медичне страхування у Німеччині, українці отримують доступ до таких самих медичних послуг, що й громадяни країни. Поки українець не оформив медичну страховку, ним опікується центр прибуття місцевої влади (муніципалітету), який гарантує доступ до базових медичних послуг. Крім того, у Берліні біженці можуть отримати безкоштовну медичну та психологічну допомогу. Інформацію можна знайти за посиланнями — тут і тут.
У Молдові деякі приватні заклади та лікарі-добровольці готові надати безкоштовну допомогу українцям. Їхні контакти можна знайти на офіційному сайті допомоги українцям у Молдові, у рубриках "Корисні посилання" (розділ "Охорона здоров’я") та "Приватні оголошення" (розділ "Лікарі"), а також в Google-документі — контактний список лікарів-волонтерів. У списку є спеціалісти всіх сфер — від сімейних лікарів і педіатрів до стоматологів, фахівців онкологічних центрів, лабораторій.
Нагадаємо, українці можуть отримати лікування та допомогу за кордоном. Крім того, Україна спростила процедуру виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок.
Також Інформатор писав, що потрібно знати українцям про щеплення за кордоном.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.