Оформлення закордонного паспорта здійснюється за попереднім записом
Українці можуть оформити паспорт для виїзду за кордон перебуваючи за межами держави. Для цього не потрібно повертатись в Україну, достатньо звернутись до посольства або консульства. Заздалегідь важливо приготувати необхідний пакет документів.
Про те, як оформити закордонний паспорт, розповіли VisitUkraine. Тож Інформатор розповість, в яких випадках необхідно звертатись за послугою, який перелік документів потрібен і що робити, коли заяву подає хтось з родичів.
Випадки, коли необхідно звернутись за оформленням закордонного паспорта:
Перелік документів
Оформлення закордонного паспорта здійснюється за попереднім записом на сайті Міністерства закордонних справ України. Перелік документів для дорослого (особи старше 18 років):
Перелік документів для дитини:
Інший з батьків подає:
У разі відсутності другого з батьків така заява подається нотаріально засвідченою. Заяву може посвідчити нотаріус в Україні чи нотаріус в країні де подається заявка. Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства (необхідно надати підтверджувальні документи та їхні копії), або у разі надання оригіналу та копії одного з таких документів:
Фото заявника робиться в приміщенні посольства або для дітей до 12 років можливо подати одну кольорову фотокартку розміром 10-15 сантиметрів. Фотокартка повинна відповідати вимогам Міжнародної організації цивільної авіації. У разі якщо мати або батько після народження дитини змінили прізвище, то додатково подаються (в оригіналі та копії) документи, що підтверджують цей факт (свідоцтво про шлюб, про розлучення, про зміну прізвища).
Дітям до 16 років, паспорт оформляється на 4 роки. Важливо! Документи, які були видані іноземними органами влади повинні мати штамп "Apostille" та український переклад.
Термін виготовлення та отримання
Термін виготовлення паспорта складає від 3 до 20 робочих днів в залежності від сплаченого заявником адміністративного збору. В умовах воєнного стану, термін доставки виготовленого паспорта становить від 6 до 9 днів та може бути затриманий до 3-х тижнів. Виготовлений та доставлений у посольство чи консульство закордонний документ зберігається в установі до 1-го року, після чого неотриманий документ буде знищено.
Оформлений на території України національний чи закордонний паспорт може бути виданий лише особисто та лише тим органом, до якого подавалися документи (через посольство такі документи не видають).
Нагадаємо, переселенці можуть отримати виплати навіть у разі втрати паспорта. Крім того, українці не можуть отримати ID-карту та закордонний паспорт.
Також Інформатор писав, що робити, якщо втратили паспорт за кордоном.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.