Як укладати дрова в піч, щоб отримати якісне тепло? Розповідаємо про правильне горіння

Як укладати дрова в піч, щоб отримати якісне тепло? Розповідаємо про правильне горіння

Читать на русском

Колір полум’я все розкаже

Читать на русском
Як укладати дрова в піч, щоб отримати якісне тепло? Розповідаємо про правильне горіння
Є декілька факторів, які треба враховувати при розтопленні печі

Колір полум’я все розкаже

Українці почали топити печі, але не всі знають, як топити правильно.  А саме від вміння залежить яким буде тепло в домі і безпека рідних.  Як правильно укласти дрова, щоб була гарна тепловіддача і яким повинно бути правильне горіння?

Укладаємо дрова правильно

Це важливий фактор, який сприяє швидкому займанню і кращому згорянню.

  • Дрова просто можна покласти, але краще зробити укладку колодязем. При цьому робляться просвіти та повітря краще надходить до місць горіння і сприяє цьому процесу.
  • Можна робити укладку стоячи, з конусом догори. Така конструкція сприяє швидкому загорянню.

Для розпалки виберіть довгу тріску і подавайте її до дров, в середині конуса повинен лежати папір, від якого і буде відбуватися подальше розпалювання.

Визначаємо обсяг завантаження печі

Скільки покласти дров, визначається обсягом завантаження і типом печі:

Печі, які призначені для обігріву приміщень в будинку, слід завантажувати повністю. Тільки не до кінця, треба залишати прозір від верхньої частини близько 15 відсотків.

Перед початком закладки дров слід повністю відкрити заслінку на трубі й забезпечити відведення відпрацьованих газів:

  • Перевірити тягу в трубі й провітрити приміщення.
  • Після цього провести повну очищення колосників.
  • Прикриваємо піддавали.
  • Кладемо на колосники розпалювальний матеріал, застосовуємо тільки сухий. Зверху кладемо дрова товстіший. Укладання робимо горизонтально або хрест-навхрест.
  • Підпаліть дрова, як описано вище. Після того як вони нормально розгоряться, треба частково прикрити дверцята піддувальні. Після цього робимо регулювання тяги за допомогою засувки в трубі.

Підвищення тепловіддачі проводиться за рахунок мінімальної подачі кисню до місця горіння, цим підвищується температура димових газів і відбувається обігрів, а не викид тепла. В цей час не відкривайте дверцята топкові й не підкладайте дрова.
Коли температура димових газів стає 200 ° C і вище, тоді немає в каналі нальоту сажі. Повністю згорає паливо. А при нижчій температурі стінки опалювального агрегату, навпаки, покриваються нальотом сажі.

При топці печі слід пам’ятати про деякі правила

  • Під час проведення топки слід близько 3 раз їх помішувати, це сприятиме якісному горіння.
  • Нормальне горіння печі – це близько 1,5-3,5 години однієї закладки. Це залежить від розмірів топкового відділення і температури навколишнього середовища.
  • Якщо є недогорілі головешки, їх слід просунути в центр колосників. У цьому місці вони швидше вигорить.

Правила топки вуличних печей трохи відрізняються від звичайних. У них застосовується топливник меншого розміру, вгорі він обмежений настилом у вигляді чавунної плити, на якому і готується їжа. Тому і завантаження палива проводиться порціями.

Правильне горіння

Про правильність закладки дров і горіння можна судити за кількома ознаками:

  • Колір полум’я солом’яно-золотистий, і при цьому чути, як шелестить звук з невеликим потріскуванням.
  • Якщо полум’я сильно яскраве і чути гул в трубі, тоді це свідчить про надмірну подачі повітря і про те, що треба прикрити піддувало.
  • Якщо з труби виходить темний дим, це говорить про погане згорянні палива. Таке може бути пов’язано з нестачею потоку повітря, тому піддувало слід відкрити.

Стан печі

Важливим показником якості нагріву приміщень в будинку є стан печі, так як від цього залежатимуть тепловтрати. Наприклад, якщо між дверцятами камери згоряння і цегляною стіною печі є навіть невелика щілина, то ефективність роботи опалювального агрегату знижується на 10 відсотків.

Адже в щілину буде потрапляти холодне повітря з приміщення, що буде сприяти посиленню тяги, тобто, тепло, утворене в топці, буде вилітати в трубу. А якщо при розпалюванні забути закрити двері топки, то втрати тепла будуть значними, ефективність роботи печі знизиться на 40 відсотків.

Як знизити тепловтрати

  • Перед початком опалювального сезону проводити ремонт печі, закладаючи всі виявлені при огляді щілини і зазори;
  • Не менше двох разів за опалювальний сезон прочищати димохід;
  • Не лінуватися перед кожною розпалюванням видаляти золу і очищати колосник;
  • Протоплювати піч, яка зроблена для прогрівання, слід як мінімум пару раз на добу. Піч не повинна переохолоджуватися, цього не можна допускати. Якщо це станеться, в ній може пропасти тяга. Перед розпалом для початку спалить газету в топці, і це треба зробити, попередньо закривши піддувало. Спочатку буде виділятися дим, а коли почнеться стабільне горіння, це буде сигналом, що тяга з’явилася і можна завантажувати порцію дров. Якщо піч не використовувалася тривалий час, доведеться це зробити кілька разів.

Раніше ми писали, що багато хто з українців дослухався порад подбати про житло за містом на випадок повного блекауту через повторні ракетні атаки з боку росії. Другим кроком для них має стати заготівля дров для обігріву оселі в разі відсутності електроенергії і неможливості використовувати опалювальний котел. Знадобляться дрова і тим, в кого немає можливості покинути свої квартири в місті, зате є взаєморозуміння із сусідами, об'єднавшись з якими можна влаштувати пункти обігріву. Інформатор розповідає де, за скільки і яким чином можна придбати цей вид палива.

Тетяна Самойлова

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.