Як учасникам пробного ЗНО-2022 повернути кошти

Для цього на спеціальному сервісі потрібно заповнити заяву

Як учасникам пробного ЗНО-2022 повернути кошти

Кожен учасник, який сплатив кошти за участь у пробному ЗНО-2022 може повернути гроші назад - для цього потрібна заява. До неї потрібно додати оригінал або копію квитанції чи іншого платіжного документа, який підтверджує внесення плати. Кошти повернуться або на особистий банківський рахунок або на спеціальний рахунок Національного банку України для збору коштів на підтримку Збройних сил України.

Як повідомляє портал "Освіта.UA", сума, що підлягає поверненню учаснику пробного зовнішнього незалежного оцінювання, визначається регіональним центром. Для повернення коштів можна використати спеціальний сервіс, розміщений на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти

Для використання цього сервісу учасник авторизується на ньому, зазначивши такі дані:

  • найменування регіонального центру, якому було сплачено за послугу з проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році;
  • логін та пароль доступу до персональної сторінки учасника пробного ЗНО, створеної на сайті відповідного регіонального центру.


На сервісі учасник обирає один із варіантів повернення коштів:

  • на особистий (іншої фізичної особи) банківський рахунок;
  • на спеціальний рахунок Національного банку України для збору коштів на підтримку Збройних сил України.


Ділити суму коштів для переказу на різні призначення та частини не дозволяється. Для повернення коштів на особистий банківський рахунок учасник:

  • зазначає в сервісі: прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) отримувача коштів (зазначають повністю); платіжні реквізити отримувача коштів (особисті або іншої фізичної особи) за стандартом IBAN; реєстраційний номер облікової картки платника податків (індивідуальний податковий номер) отримувача коштів;
  • генерує за допомогою сервісу заяву. Для генерації заяви учасник вказує свої прізвище, ім'я, яке було зазначено під час реєстрації для участі в пробному ЗНО;
  • надсилає заяву на визначену регіональним центром електронну адресу (інформація про адресу, на яку повинна бути надіслана заява, зазначається в заяві сервісом під час її генерування).


Зазначений учасником на сервісі та у заяві отримувач коштів повинен бути власником рахунку — особою, яка відкрила рахунок у банку і має право розпоряджатися коштами на ньому. За бажанням учасник може надати оновлений номер контактного телефону (не той, що був зазначений під час реєстрації для участі в пробному ЗНО), за яким можна з ним зв'язатися у разі потреби.

Вносити зміни до заяви не можна. Якщо після генерування заяви учасник помітив помилки в інформації про отримувача коштів та його платіжних реквізитах — він подає заяву на про повернення коштів до регіонального центру, якому було сплачено за послуги проведення пробного ЗНО у 2022 році, без використання сервісу.

Як проходило тестування у 2022 році

У цьому році через війну вступники замість ЗНО складали національний мультипредметний тест (НМТ). Тестування складали в Україні та за кордоном. Тест складався з трьох блоків завдань: з української мови, з математики та з історії України. Відмінність цього тесту від звичайного ЗНО полягало в тому, що це тестування не передбачало відкритих відповідей. Тобто там були лише відповіді на конкретні питання, поставлені у тестах. Крім того, школярі змушені навчатися онлайн. Такий формат навчання обрали враховуючи безпекову ситуацію в країні. 

Нагадаємо, в укриттях шкіл, дитсадочків та університетів з'явиться Wi-Fі. Крім того, за кордоном зараз знаходяться понад 600 тисяч українських школярів.

Також Інформатор писав, яких російських письменників залишать у шкільній програмі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube