Перш за все, треба встановити на телефон застосунок
Нова Пошта цієї осені запустила дві нові послуги через поштомати. «Інший отримувач» та «Пункт прийому-передачі». Втім, багато людей і досі не знають, як користуватися поштоматом на відправлення або отримання посилок . Роз’яснюємо порядок користування поштоматом на всі послуги.
Станом на серпень 2022 Нова пошта має найбільшу в Україні мережу, яка налічує 13600 поштоматів по всій країні. Втім, ще не всі знають, як користуватися поштоматами. Перш за все, встановіть на телефон застосунок, щоб отримувати оповіщення та оплачувати посилки.
Інструкція для відправлення:
Інструкція на отримання
Через мобільний додаток Нової пошти можна надати право людині, якій ви довіряєте, отримати посилку за вас та сплатити її, у разі необхідності. Цей сервіс безкоштовний та діє виключно для отримання відправлень у поштоматі та відділенні із оголошеною вартістю до 30 тисяч гривень.
Як доручити можливість отримати посилку через мобільний застосунок:
Варто зауважити, що право на отримання посилки можна скасувати. Для цього необхідно у мобільному додатку знайти потрібну посилку та у розділі «Керувати посилкою» натиснути «Скасувати довіреність». Замовити сервіс «Інший отримувач» може тільки отримувач і виключно через мобільний застосунок Нової пошти. Але якщо посилку замовлено «Особисто в руки», то змінити отримувача неможливо. Щоб отримати довірену посилку у відділенні, необхідно повідомити оператора, що використовуєте сервіс «Інший отримувач», назвати спеціальний код та номер посилки, який прийшов у повідомленні.
Поштомати Нової пошти можна використовувати як «пункти передачі». Компанія запустила цю послугу, аби можна було залишити посилку у тому ж поштоматі, звідки її забере Отримувач.
Як скористатись послугою:
Отримувачу надійде повідомлення на телефон про те, що для нього залишили відправлення в поштоматі. Посилку можна зберігати у поштоматі не довше як упродовж трьох днів. Подовжити термін зберігання посилки не можна. Якщо термін зберігання спливе, а отримувач не забере посилку, її перемістять у найближче відділення Нової пошти, щоб звільнити комірку поштомата. Послуга доступна лише в містах, де реалізована відправка з поштоматів, тобто у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Полтаві, Вінниці.
Раніше ми повідомляли, що депутати 3 листопада прийняли закон, який реформує поштовий зв’язок. Зокрема, замість поштових скриньок українці користуватимуться поштоматами, а поштові марки стануть електронними. Що таке поштомати і як ними користуватися.