Як розраховувати середню зарплату для бронювання працівників, пояснили в Мінекономіки

Розрахунок середньої заробітної плати слід здійснювати відповідно до даних єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ шляхом ділення суми рядків 1.1, 1.3, 1.4 на рядок 105 Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховано заробітну плату

Бухгалтер
Бухгалтер

Одним з критеріїв для бронювання працівників для українських підприємств з 1 грудня став розмір середньої зарплати. Так, для приватних підприємств встановлюється обов’язковий критерій — нарахована середня зарплата у підприємстві за останній календарний квартал має бути не менше 2,5 мінімальної зарплати (20 тис. грн на 15 листопада 2024 року). У працівника, якого бронюють, нарахована заробітна плата також має бути не менше 20 тис. гривень. Але деталей розрахунку такої суми в Порядку №76 не встановлено. Тому у багатьох роботодавців виникло питання щодо правил визначення середньої зарплати. Мінекономіки надало розʼяснення щодо цього питання в листі від 11.12.2024 №2704–25/89101–01.

Там вказано, що механізм визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період встановлено Критеріями та порядком, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 №76

Пунктом 2 Критеріїв та порядку встановлено критерії, за якими здійснюється визначення підприємства, установи, організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, зокрема критерій щодо розміру нарахованої середньої заробітної плати застрахованих осіб працівників (підпункт 6 пункту 2). 

У листі Мінекономіки рекомендує розрахунок середньої заробітної плати здійснювати відповідно до даних єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ шляхом ділення суми рядків 1.1 «сума нарахованої заробітної плати», 1.3 «сума оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів платників податків», 1.4 «сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка виплачується за рахунок коштів ПФУ» на рядок 105 «Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховано заробітну плату».

Як розраховувати середню зарплату для бронювання працівників, пояснили в Мінекономіки 1

 

Як розраховувати середню зарплату для бронювання працівників, пояснили в Мінекономіки 2

 

 Вимоги до працівника, якого хочуть забронювати: 

  • Перебування у трудових відносинах з критично важливим підприємством, на якому нараховується заробітна плата за кожний місяць останнього звітного періоду (квартал) не нижче за розмір 20 000 грн. Це означає, що для того, щоб забронювати працівника у грудні 2024 року, потрібно, аби його нарахована зарплата за кожен з місяців III кварталу (липень, серпень та вересень) була не меншою за 20 000 грн. Коли ж бронювання такого працівника відбуватиметься у місяцях І кварталу 2025 р., перевірятиметься зарплата працівника за жовтень, листопад, грудень.
  • Перебування на військовому обліку.
  • Оновлення військово-облікових даних (уточнив персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку").

Згідно з новими правилами бронювання, протягом 72 годин з моменту формування списку в Реєстрі "ОБЕРІГ" переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі відповідності всім вище наведеним вимогам до працівника. Зазначимо, що термін дії відстрочки на підставі бронювання не може перевищувати 12 місяців для військовозобов’язаних працівників критично важливого підприємства.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube