До найгучнішого свята року залишилося трохи менше місяця. Знаючи, як багато хто з вас любить все відкладати на останній момент, пропонуємо подбати про деякі моменти заздалегідь, щоб не впасти у паніку наприкінці грудня. Зокрема, продумати, які страви стоятимуть на святковому столі.
Цього разу пропонуємо приготувати дещо смачненьке. Наприклад, знаменитий Різдвяний штоллен. За суттю, це звичайний кекс, який вважається традиційним блюдом у Німеччині, але останні кілька років його можна часто помітити на святкових столах і в нас.
Попереджаємо одразу: штоллен варто готувати заздалегідь, тому якщо плануєте встигнути до Нового року – заплануйте все вже зараз. Діставайте блокнотики та ручки, сідайте зручніше - зараз ми все розповімо.
РІЗДВЯНИЙ ШТОЛЕН
Що потрібно:
- борошно — 3 склянки;
- цукор - 1/2 склянки;
- вершкове масло - 150 грам (100 грам пройде в тісто, 50 - для заливання);
- ванілін - 1 упаковка;
- молоко - 200 мл;
- сіль - 1/4 чайної ложки;
- дріжджі - 25 грам;
- родзинки світлий - 125 грам;
- ізюм чорний - 125 грам;
- мигдаль - 50 грам;
- цукати - 100 грам;
- коньяк - 60 мл;
- цукрова пудра - 1/4 склянки;
- цедра половини лимона.
Як готувати:
- Для початку підготуємо родзинки та цукати – їх заливаємо коньяком, перемішуємо і даємо настоятися. Краще залити їх ввечері та залишити на ніч.
- Починаємо готувати штоллен. Мигдаль заливаємо окропом на 3 хвилини, після чого промиваємо холодною водою, очищуємо та підсушуємо на сковороді. Після – дрібно нарізаємо.
- Молоко прогріваємо, щоб було теплим, додаємо цукор та розмішуємо, щоб він розчинився. Розводимо дріжджі та висипаємо одну склянку борошна. Добре перемішуємо. Накриваємо рушником та залишаємо на 30 хвилин.
- Потім додаємо до всього цього розм'якшене вершкове масло, ванілін, сіль і цедру лимона;
- Вводимо борошно і замішуємо тісто. Можливо, борошна потрібно більше, тому дивіться на консистенцію. Тісто має бути м'яким і не повинно липнути до рук.
- Накриваємо тісто рушником і відправляємо в тепле місце на 1 годину. Потім обминаємо і даємо підійти хвилин на 40-50. повинна вийти повітряна м'яка грудочка.
- Посипаємо робочу поверхню борошном, викладаємо тісто, а на нього - замочені в коньяку родзинки з цукатами та горіхами.
- Добре місимо. Не лякайтеся, якщо спочатку тісто буде мокрим і почне липнути до рук – поступово стане слухняним та однорідним.
- Руками розтягуємо тісто в квадрат і ребром долоні робимо невеликі вм'ятинки, ніби ділячи його на три частини.
- По розділових лініях складаємо частинки одну на одну та перекладаємо на лист, встелений пергаментом. Залишаємо, прикривши чимось легким, на 30 хвилин. У цей час можна поставити духовку розігріватися на 180°.
- Відправляємо випікатися. Як проявиться золотистість (приблизно через 30 хвилин), накриваємо фольгою та випікаємо ще 1 годину.
- З фольги готуємо форму, де штоллен "дозріватиме". Викладаємо його. Змащуємо розтопленим вершковим маслом і рясно посипаємо цукровою пудрою.
- Щільно загортаємо у фольгу і укутуємо у щось тепле (рушник, плед). Потім перекладаємо до пакету та відправляємо у прохолодне місце, але не до холодильника (туди можна перенести наступного дня, коли штоллен охолоне). До пакету не зазираємо щонайменше 2 тижні (максимум – 4).
- І ось на Різдво дістаємо, розрізаємо та насолоджуємось 😊
Нагадаємо, тут ми розповідали, як приготувати крабові кульки на новорічний стіл, а тут – як незвичайно приготувати курку. Також зібрали рецепти імбирного печива, класичного салату, та печінкового торту .
Тут ви можете знайти рецепт домашніх хачапурі з сиром, тут рецепт домашньої шаурми, тут дізнатися, як приготувати «правильну» карбонару, а тут як приготувати лазанью.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .