“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Регулярна чистка батарей корисна для здоров’я
Мало хто про це думав, але батареї опалення потрібно доволі часто чистити. Йдеться саме про зовнішню очищення. Це потрібно для здоров’я людей та для кращого теплопостачання. Ми зібрали поради, як слід чистити батареї опалення та що для цього потрібно. Детальніше - у матеріалі Інформатору.
Радіатори для опалення потребують ретельної та регулярного очищення. Навіть якщо забруднення на них не помітно. Пил накопичується між секціями батарей та несприятливо впливає на здоров’я людей (особливо алергіків), а ще зашкоджує віддаванню тепла батареєю. А сталеві і чавунні батареї слід очищати щотижня.
Щоб почистити радіатори знадобляться:
Спочатку потрібно пилососом “пройти” по радіатору, тим самим збираючи перший шар пилу. Для цього треба зняти насадку або використовувати пласку насадку. Після цього потрібно застелити поліетилен або стару ганчірку на підлозі під батареєю. Чавунні (або сталеві) батареї опалення можна очищати палицею, обмотаною марлею, або йоржиком. Алюмінієві батареї потрібно очищати феном або парогенератором.
Варто звернути увагу, що чавунні батареї опалення можна очищати палицею, обмотаною марлею, або йоржиком. А ось для алюмінієвих цей спосіб не підійде. В цьому разі потрібен фен чи парогенератор.
Тут потрібні будуть пилосос та щітка для пилу. Можна також використовувати фен, щоб здути пил з тих ділянок, до яких не дістане щітка або пилосос. Після завершення очищення потрібно протерти радіатор сухою ганчіркою. До чавунних виробів пил неначе прилипає, тому його слід прибирати вологими методами очищення.
Якщо на радіаторі з’явилася пляма бруду, потрібно використати мийні засоби та воду. Тут потрібно буде набрати теплу воду у ємність і додати розчин для миття посуду. Потім йоржиком або щіткою пройтися між чавунними секціями. Всі плями зовні відмиваються ганчіркою. Після цього потрібно батарею витерти насухо.
Застарілі плями відмити важко. А тому їх потрібно попередньо замочити. Перед процедурою не забудьте постелити під батареєю опалення поліетилен. Всі брудні сліди потрібно змити ганчіркою, змоченою у мийному розчині. Можна залишити розчин на батареї на 15 хвилин, а потім протерти щіткою та змити.
Не всі засоби підійдуть для миття батареї опалення. Річ у тому, що занадто агресивна хімія може стати причиною пошкодження фарби на радіаторі. А тому уникайте фосфатних та хлоровмісних речовин (читайте на етикетках склад хімічних засобів).
Також можуть допомогти впоратися з забруднення перекис водню, мило, сода, лимонна кислота.
На кухні батареї опалення забруднюються частіше й сильніше. Тому тут їх потрібно мити ретельніше. Для цього можна використовувати зубний порошок або пасту. Їх наносять на губку, а потім протирають кожну секцію від бруду. Після використання будь-якого засобу батарею потрібно очистити водою та витерти насухо.
Алюмінієвий радіатор добре промити вологою ганчіркою можна лише зовні. Щоб дістатися всередину, вам потрібен фен та парогенератор. Фен здує весь пил, а парогенератор вирішить інші проблеми: нашарування пилу, застарілі та засохлі плями бруду, бактерії.
Важливо дотримуватися правил безпеки, адже якщо батареї опалення неякісно пофарбовані, фарба може пошкодитися. Тому не варто очищати довго одну й ту саму ділянку. Під сам радіатор рекомендовано постелити поліетилен, а також не забудьте захистити стіни.
Коли увімкнуть опалення для українців і чи буде тепло в оселях - читайте тут.
Дмитро Чернишов