На базі лікарень працюють аптеки
Українські лікарні готові до тривалого відключення електроенергії. Близько трьох тисяч генераторів забезпечують світло. Також сформовано п’ятиденний запас пального на випадок блекауту.
Про це розповів міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко. Він зазначив, що запаси пального продовжують нарощувати, щоб лікарні мали більше можливостей працювати в автономному режимі.
У кожній області України функціонують оперативні штаби від департаментів охорони здоров’я облдержадміністрацій, які координують постачання пального до лікарень. Через те, що відновлення електропостачання після обстрілів відбувається нерівномірно, МОЗ зможе оперативно перекидати пальне в інші лікарні. Питання наявності пального на території України координується урядом. Зокрема є визначені і відповідальні органи, а саме — Мінекономіки, яке відповідає за доставку пального в Україну.
"Тому у принципі, ми готові до потенційного можливого відключення електроенергії, щоб пройти цей період без кризових ситуацій", - сказав Ляшко.
Також він зауважив, що медична система України майже щодня долає кризові періоди і стрес-фактори. Тому на кожну ситуацію, яка викликає певне кризове реагування, у МОЗ опрацьовують алгоритми, щоб потім ці ситуації не повторилися.
"І те, що було з 24 по 28 лютого, або на початку березня, наприклад, щодо наявності лікарських препаратів у аптеках, - то наразі ми готові зовсім інакше. У разі потенційного відключення світла потрібно знати, що аптеки працюють у закладах охорони здоров'я. З вересня сформовані запаси тих препаратів, по яких виникала критична недостатність, коли значно зростав попит. Тому ми готові до викликів і готові боротися. Ми наразі кажемо, зокрема, і про призупинення певних планових госпіталізацій і планових оперативних втручань. Після планового оперативного втручання людина все одно потрапляє у відділення інтенсивної терапії, а це відділення — це обладнання, яке повністю під'єднано до системи електроживлення. І у разі відключення світла ми розуміємо, що людина може значно постраждати. Тому ми маємо переорієнтуватися на ургенцію і бути готовими надавати меддопомогу всім, хто цього потребує, в ургентних ситуаціях", - поінформував Ляшко.
За його словами, у разі якщо можна відтермінувати ту чи іншу планову госпіталізацію або планове оперативне втручання — за рішенням лікаря це можна зробити і зараз. Ляшко зазначив, що у міністерстві раніше давали рекомендації лікарням також, зокрема, оптимізувати площі, на яких використовується лікувальний процес, і за можливості — призупинити використання інших площ, щоб заощадити на електроенергії і на обігріві цих приміщень.
"Ми працюємо і з постачальниками лікарських засобів, з вітчизняними виробниками, щоб не зростали ціни на лікарські препарати, щоб виписувалися і працювали електронні рецепти і програма "Доступні ліки", - додав Ляшко.
Росіяни прицільно б'ють по енергетичній інфраструктурі України. В умовах відсутності світла лікарі вимушені працювати та рятувати людей. Після масованої ракетної атаки, 24 листопада, у Львові упродовж 30 годин провели дев’ять трансплантацій від посмертних донорів. Трішки більше ніж за добу трансплантологи пересадили два серця, печінку та шість нирок. Для цього працювали команди з майже сотні спеціалістів. У Черкаському обласному онкоцентрі зробили дві операції з пересадки нирок. Проведення двох трансплантацій відбувалось майже одночасно в одній операційній. Лікарня під час цього перейшла в режим роботи на генераторах. Навіть в регіонах, де не відновлене електропостачання, медики продовжують виконувати свою роботу.
Нагадаємо, дві вакцини від коронавірусу змінили назви. Крім того, у якому віці вакцинують дітей від кору, краснухи та паротиту.
Також Інформатор писав, що у Тернополі повернули масковий режим.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.