У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Медична система України страждає від дій російських окупантів
Співпраця, яка забезпечує роботу закладу охорони здоров’я, не буде вважатися колабораціонізмом. Якщо людина сама проявляє ініціативу, щоб її призначили керівником, визнає законність окупації, тоді це буде розцінено як зрада України.
Про це заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко в інтерв’ю "Українській правді. Життя", передає Інформатор.
Росіяни перешкоджають поставкам препаратів на тимчасово окуповані території, погрожують лікарям розправою та роблять все для того, щоб українці не мали шансів вижити.
"Якщо окупанти кажуть "Ми вам платимо зарплату, а ви перебуваєте на території закладу", я, як міністр охорони здоров’я, буду відстоювати, що це не є співпрацею з окупантами. Тому що у медиків немає іншого виходу" - сказав Ляшко.
Він наголошує, що якщо медик бере в окупантів ліки чи бензин, то це – не співпраця з ними, а робота для забезпечення життєдіяльності лікарні, яка повинна рятувати українців. Ляшко зазначив, що Україна продовжує виплачувати заробітну плату медичним працівникам, які знаходяться в окупації. Однак отримувати зарплату від окупантів не є злочином, бо на цих територіях може не бути доступу до банкоматів або рашисти призупинять обіг українських карток.
"Тому зарплатня від російських окупантів не є співпрацею. Це просто виживання до того часу, поки наші Збройні сили України не прийдуть і не звільнять територію. Головне не визнавати окупанта господарем", - відмітив Ляшко.
Дефіцит ліків на окупованих територіях
За його словами, лікарні плюс-мінус вдалося забезпечити запасами українських препаратів, які були поставлені уже в період бойових дій. Є проблеми в аптеках з препаратами для зниження артеріального тиску.
По лікарнях проблеми з препаратами для людей, яким була здійснена пересадка органів. Також починають з’являтися проблеми з фізрозчинами.
Нагадаємо, психологічної допомоги потребують 60% українців. Крім того, у Львові лікарі врятували життя 10-річному хлопчику.
Також Інформатор писав, як українцям за кордоном оформити лікарняний та отримати виплати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.