Кома і крововилив у мозок: у Львові лікарі врятували життя 10-річному хлопчику

Читать на русском

За його життя медики боролися три місяці

Читать на русском
Кома і крововилив у мозок: у Львові лікарі врятували життя 10-річному хлопчику

За його життя медики боролися три місяці

У Львові лікарі врятували життя 10-річному хлопчику. Він переніс крововилив у мозок і мозкову кому. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

Хлопчик, якого батьки привезли до лікарні на початку війни у критичному стані, зараз майже повністю відновився після перенесеного крововиливу і мозкової коми.

«У нашу лікарню Лев потрапив у дуже важкому стані: з високим рівнем цукру (30 при нормі до 6.6), низьким рівнем гемоглобіну та низькою сатурацією – 60, з гострою нирковою недостатністю. Після додаткових обстежень ми виявили важку двобічну пневмонію, тромбоцитопенію, а після МРТ – ще й крововилив у мозок», - розповідає лікарка-анестезіолог Іванна Андрейчук , яка понад місяць «виходжувала» маленького пацієнта у реанімації.
У мозковій комі хлопчик пробув два тижні, потім ще два тижні у реанімації. А загалом майже три місяці медики боролись за його життя. Після реабілітації він став на ноги та почав ходити, також повністю відновилась функція рук.
«Лев зараз майже цілком відновився - він розмовляє і жартує, як і до хвороби. Пам’ятає майже усе, крім періоду реанімації, але я навіть радію цьому», - каже мама Олена.
Тривалі проблеми зі здоров’ям у нього почались після перенесеного коронавірусу – підвищився рівень цукру, з’явився ацидоз, відмовляли нирки. За кілька днів до початку війни хлопчик потрапив до лікарні Охматдит, де чотири дні перебував на апараті ШВЛ. Коли почались обстріли столиці, родина прийняла рішення евакуюватись у Львів.
 
Їхали автівкою, з бабусею та котом – у дорозі провели 27 годин. Важкий переїзд без кисневої підтримки та медичного супроводу, на думку лікарів і спричинив важкий стан. Зараз 10-річний Лев знаходиться на реабілітації у спеціалізованій клініці за кордоном. Батьки хочуть убезпечити сина від повітряних тривог, які негативно впливають на його психологічний стан – коли чує сирени, стає неспокійним.

Нагадаємо, хірурги врятували українського військового з проникаючим пораненням серця. Крім того, поранена 15-річна дівчинка вивезла із Попасної чотирьох дорослих. Вона самостійно вела автомобіль 30 км, їй удалося всіх врятувати.

Також Інформатор писав, що патрульний із Києва забрав додому собаку, якого знайшов в одному з розстріляних окупантами авто.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.