"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Потрібно звернутися до місцевого лікаря у країні, де ви перебуваєте
Попри вимушену евакуацію за кордон, українці не втрачають свого права на соціальний захист. Фонд соціального страхування України фінансує лікарняні та декретні допомоги.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Фонду.
Як оформити електронний лікарняний
Щоб отримати допомогу необхідно звернутись до місцевого лікаря у країні, де ви перебуваєте, та отримати документальне підтвердження факту тимчасової непрацездатності. Міністерство охорони здоров’я України спростило процедуру – тож лікар в Україні зможе створити для вас медичний висновок дистанційно, на підставі іноземної виписки чи довідки із зазначеним діагнозом. Після створення медвисновку, електронний лікарняний сформується автоматично для всіх працевлаштованих – це є підставою для отримання допомоги від Фонду соціального страхування України.
В разі вагітності та пологів лікар, який вів чи продовжує вести вагітність жінки, зможе створити медвисновок на підставі власних попередніх медичних записів. Детальніше про отримання декретної допомоги в разі виїзду за кордон можна дізнатися за посиланням.
Для отримання допомоги роботодавець працівника, який знаходиться за кордоном, має опрацювати електронний лікарняний, сформувати за ним заяву-розрахунок і подати її до Фонду на оплату. Саме від дати прийняття такої заяви залежить строк виплати допомоги, слідкувати за станом оплати лікарняних можна онлайн у Telegram-каналі.
Категорії непрацездатності
Можливість створити медвисновок дистанційно діє для таких категорій непрацездатності:
Строк дії медичного висновку про тимчасову непрацездатність визначається іноземним медичним документом, але не може перевищувати:
Нагадаємо, в Україні з початку війни померли щонайменше 3 тисячі людей із хронічними хворобами. Крім того, в Україні медики швидкої допомоги визначатимуть геолокацію та підтримуватимуть відеозв'язок з пацієнтом.
Також Інформатор писав, чи можна викликати швидку допомогу в комендантську годину.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.