Як українцям за кордоном оформити лікарняний та отримати виплати

Читать на русском

Потрібно звернутися до місцевого лікаря у країні, де ви перебуваєте

Читать на русском
Як українцям за кордоном оформити лікарняний та отримати виплати

Потрібно звернутися до місцевого лікаря у країні, де ви перебуваєте

Попри вимушену евакуацію за кордон, українці не втрачають свого права на соціальний захист. Фонд соціального страхування України фінансує лікарняні та декретні допомоги.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Фонду.

Як оформити електронний лікарняний 

Щоб отримати допомогу необхідно звернутись до місцевого лікаря у країні, де ви перебуваєте, та отримати документальне підтвердження факту тимчасової непрацездатності. Міністерство охорони здоров’я України спростило процедуру – тож лікар в Україні зможе створити для вас медичний висновок дистанційно, на підставі іноземної виписки чи довідки із зазначеним діагнозом. Після створення медвисновку, електронний лікарняний сформується автоматично для всіх працевлаштованих – це є підставою для отримання допомоги від Фонду соціального страхування України.

В разі вагітності та пологів лікар, який вів чи продовжує вести вагітність жінки, зможе створити медвисновок на підставі власних попередніх медичних записів. Детальніше про отримання декретної допомоги в разі виїзду за кордон можна дізнатися за посиланням.

Для отримання допомоги роботодавець працівника, який знаходиться за кордоном, має опрацювати електронний лікарняний, сформувати за ним заяву-розрахунок і подати її до Фонду на оплату. Саме від дати прийняття такої заяви залежить строк виплати допомоги, слідкувати за станом оплати лікарняних можна онлайн у Telegram-каналі.

Категорії непрацездатності

Можливість створити медвисновок дистанційно діє для таких категорій непрацездатності:

  • захворювання або травма загального характеру;
  • догляд за хворою дитиною;
  • вагітність та пологи;
  • ортопедичне протезування.

Строк дії медичного висновку про тимчасову непрацездатність визначається іноземним медичним документом, але не може перевищувати:

  • 30 днів – для категорій «Захворювання або травма загального характеру» та «Ортопедичне протезування» (якщо непрацездатність триває довше, необхідно буде надати актуальний медичний документ);
  • 14 днів – для категорії «Догляд за хворою дитиною», якщо дитина лікується амбулаторно.

Нагадаємо, в Україні з початку війни померли щонайменше 3 тисячі людей із хронічними хворобами. Крім того, в Україні медики швидкої допомоги визначатимуть геолокацію та підтримуватимуть відеозв'язок з пацієнтом.

Також Інформатор писав, чи можна викликати швидку допомогу в комендантську годину.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.