Як перевірити стан шин: методи та ознаки зносу шин

Середній термін служби автомобільної гуми становить 3-4 роки

Як перевірити стан шин: методи та ознаки зносу шин
Автомобільні шини

Автомобільні шини – витратний матеріал, який має обмежений термін служби. У ході експлуатації транспортного засобу шини зношуються і з якогось моменту перестають виконувати свої функції повною мірою. Подальша їзда на таких шинах небезпечна, оскільки погіршується зчеплення з дорогою, збільшується ризик виникнення аварійних ситуацій. У таких ситуаціях єдине правильне рішення – нові шини купити та замінити зношені покришки.

Середній термін служби автомобільної гуми становить 3-4 роки. Але є несприятливі чинники, через які ресурси виробів скорочуються. До них відносяться:

• їзда  неякісним дорожнім покриттям, бездоріжжю;

• експлуатація машини в сильну спеку, коли доводиться пересуватися розжареним асфальтом і бетоном;

• агресивний стиль водіння з частими та різкими гальмуваннями;

• надто високий тиск у покришках;

• розбалансування коліс, зміна зіткнення.

Крім того, термін служби гуми скорочується при неправильному зберіганні. Чинниками ризику у разі стають вплив прямих сонячних променів, значні перепади температур, контакти з хімічно-агресивними речовинами.

Методи перевірки зносу шин

Водію слід постійно контролювати стан гуми, щоб не пропустити час, коли її необхідно буде замінити. Існують такі методи перевірки зносу шин:

1. Індикатори зношування. Ці елементи розміщуються у каналі протекторного блоку. Вони можуть бути виконані у вигляді кола, прямокутника, трикутника чи іншої геометричної фігури. Висота індикатора на літній гумі складає 1,6 мм, і коли протектор шин стирається до цієї висоти, автомобілісту слід їх поміняти. Для зимової гуми мінімально допустима висота протектора становить 4 мм.

2. Цифрові індикатори. Замість геометричних фігур індикаторами можуть бути цифри. Вони також наносяться на протектори і виявляються у міру стирання гуми. Сигналом до заміни літніх шин є поява цифри 2, для зимових шин - 4.

3. Ручний вимір висоти протектора. Для цього методу знадобиться звичайна шкільна лінійка. Встановивши її край у канаву проектора, ви зможете виміряти його висоту. Для літньої гуми мінімально допустиме значення становить 1,6 мм, для зимової – 4 мм.

Ознаки зношення шин

Крім спеціальних індикаторів та ручних вимірів, визначити ступінь зношування покришки допомагають такі візуально помітні ознаки:

1. Наявність тріщин на бокових сторонах. Ці дефекти виникають при їзді дорогами з поганим покриттям, частому перекачуванні коліс, неправильному зберіганні гуми.

2. Поява опуклостей чи «гриж» збоку. Подібні деформації з'являються після наїздів на високий бордюр чи іншу перешкоду, наприклад, цвях. Також вони виникають після потрапляння до ями.

3. Деформації чи нерівномірний знос протектора. Вм'ятини або окремі плями зношування утворюються в ході агресивного водіння, а також коли автомобіль довгий час стоїть в одному положенні.

Що робити, якщо шини зношені?

Експлуатація зношених покришок – це завжди ризик як для водія, так і для інших учасників дорожнього руху. Тому, коли гума виробляється до межі, необхідно її замінити. Нові покришки слід купувати у фірмових магазинах, де пропонується продукція перевірених виробників. Міняти колеса краще на спеціалізованих СТО, на яких паралельно можна провести діагностику ходової, балансування коліс та інші профілактичні заходи.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube