Як отримати єдиний квиток дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування: інструкція

Читать на русском

Отримати єдиний квиток можна в органах сільських, селищних та міських рад

Читать на русском
Єдиний квиток
Єдиний квиток видається на 5 років

Отримати єдиний квиток можна в органах сільських, селищних та міських рад

Діти-сироти мають право на отримання єдиного квитка для проїзду у транспорті та відвідування певних закладів. Також отримати його можуть діти, позбавлені батьківського піклування, які виховуються в дитячих будинках або дитячих будинках сімейного типу, навчаються в школах-інтернатах чи загальноосвітніх школах, професійних навчально-виховних або вищих навчальних закладах.

Цей квиток має певний затверджений зразок і видається один раз на п'ять років. Він надає дітям зазначених категорій право на безоплатне відвідування кінотеатрів, виставок, музеїв, спортивних споруд та безоплатний проїзд у громадському міському (приміському) транспорті (крім таксі).

Як отримати єдиний квиток?

Щоб отримати єдиний квиток, потрібно подати заяву до виконавчих органів сільських, селищних або міських рад. Це може зробити як заявник особисто, так і його законний представник. Разом із заявою потрібно надати:

  • копію документа, що підтверджує статус дитини;
  • копію посвідчення опікуна (піклувальника);
  • фотокартку дитини розміром 3x4.

Якщо єдиний квиток вже видався дитині раніше і потребує зміни, то його потрібно прикласти до пакета документів, вказаного вище. Адже всі видані квитки вносяться до спеціального реєстру. Квиток дійсний тільки за наявності фотографії, печатки і підпису керівника даного закладу.

Єдиний квиток видається дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, безплатно. На його виготовлення потрібно 30 календарних днів. 

Що робити, якщо відмовлено у наданні послуги?

Бувають випадки, коли у наданні дитині єдиного квитка відмовляють. Це може бути через декілька причин:

  • надано неповний пакет документів;
  • подані документи не відповідають вимогам законодавства;
  • у документах є виправлення або дописки, не завірені в установленому порядку;
  • дитина не набула офіційного статусу.

Якщо вирішити питання не вдалося, у такому разі можна подати скаргу до окружного адміністративного суду. Це потрібно зробити не пізніше ніж через шість місяців після відмови. 

Раніше Інформатор писав, що росіяни вивозять з окупованих територій у рф дітей-сиріт. Кількість незаконно депортованих українських дітей на територію рф може сягати від 16 до 300 тисяч. Відомо, що з Херсона до кримського дитбудинку «Ялинка», який відомий жорстким відношенням вихователів до дітей, вивезли щонайменше 14 сиріт.

Українські жінки, які повернулися з російського полону, а також діти-сироти зможуть отримати допомогу. Жінки можуть розраховувати на одноразову виплату у 80 000 гривень, а сиріти війни – на щомісячну допомогу у розмірі 5700 гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.