Як отримати мінікредит в Moneyveo і уникнути проблем з поверненням?

У користуванні послугами мікрофінансових організацій є як переваги, так і недоліки

Як отримати мінікредит в Moneyveo і уникнути  проблем з поверненням?
Мікрокредити можуть вилитись у велику проблему

За даними НБУ, Moneyveo – найбільший гравець на українському ринку мікрофінансових організацій. Цей сервіс називають “Uber для грошей”. “Ми виконуємо роль таксі: швидко і в будь‑який час доби доставляємо клієнтам гроші”, – кажуть його засновники. Однак це не означає, що клієнт може розслабитися і разом з грошима отримувати задоволення. Як не потрапити у ситуацію, коли повертати доведеться суму, в рази більшу взятої у кредит? 

Кому видають мікрозайми і що для цього потрібно?

В Moneyveo стверджують, що видають кредити всім, включно з безробітними, студентами та пенсіонерами. Отримати гроші можуть навіть клієнти з неідеальною кредитною історією.

Процедура отримання грошей максимально спрощена: достатньо заповнити анкету і надіслати заявку. Система аналізує її автоматично, і вже за декілька хвилин (в сервісі заявляють про рекордні дві хвилини) ви можете отримати відповідь. Для оформлення онлайн-кредиту вам знадобиться мінімум документів – банківська картка, паспорт та ІПН. Звісно, вам ще необхідно буде надати свій номер телефону і бути старше 18 років.

Після погодження заявки гроші перераховуються на картку за кілька секунд. Оскільки сервіс працює 24/7, це може статися у будь-який час дня і ночі.

Ціна кредиту

Важливим питанням для будь-якого позичальника є питання ціни займу. Тобто процентів, які будуть нараховані при поверненні кредиту. У випадку з Moneyveo процентна ставка за кредитами вказується одразу в заявці і є незмінною. “У нас немає прихованих платежів та додаткових комісій”, – стверджують в сервісі.

Новим клієнтам, які раніше ніколи не брали позику в цій компанії, кредит видається під 0,01% в день (або 3,65% річних). Сам кредит “новачкам” надається на суму від 500 до 17 000 грн.

За другою та наступними позиками процентна ставка – 2,1% (або 766,5% річних). Розмір позики для постійних клієнтів – до 30 000 грн.

Детальні умови надання фінансових послуг та розрахунки реальної річної процентної ставки тут.  Для постійних клієнтів діють знижки на дисконтну процентну ставку відповідно до присвоєного Рівня лояльності (деталі). 

Термін, на який видається кредит, залежить від програми, яку ви оберете. За програмою Smart він складає від 1 до 30 днів, за програмою Comfort – від 8 до 20 тижнів.

Що чекає на тих, хто прострочив черговий платіж?

Якщо ви “проґавили” із вчасним поверненням кредиту, сервіс почне нараховувати вам додаткові проценти і пеню. Часом це виливається в суму, що перевищує початковий кредит. 

Якщо кредит не погашено протягом трьох днів з дати, коли ви мали його повернути, процентна ставка зростає до 1087.70 % річних. Ці відсотки нараховуються у і за перші три дні прострочення. Максимальний термін дії підвищеної процентної ставки – 90 днів. Пеня складає 1.30 %.

Перший спосіб “вибивання” грошей – СМС-повідомлення й дзвінки, причому не тільки клієнту, а й, можливо, родичам. Сховатися від настирливої ​​уваги не вийде. 

Причому Moneyveo залишає за собою право як самостійно звернутись до суду щодо стягнення заборгованості, так і передати кредит у колекторську компанію.

Не доводьте до суду!

Колекторські агентства – це компанії, що спеціалізуються на зборі боргів з фізичних осіб. Методи тиску на боржника бувають різними: візити додому, на роботу, дзвінки сусідам і друзям, особисті зустрічі та навіть погрози.

Позовна заява до суду на неплатника – другий варіант розвитку подій. Суд зобов'яже виплатити всю суму боргу з урахуванням пені, плюс судові витрати МФО. Якщо боржник офіційно працевлаштований, судовий пристав накладає стягнення в розмірі 50% від суми доходу боржника.

Для людей, що працюють неофіційно, справа закінчитися арештом банківських рахунків, якщо такі є, або вилученням майна. Який би сценарій не був, на вдалу розв'язку сподіватися не варто. 

Особливістю українських реалій є відсутність законів, які обмежують розмір пені за прострочення й загальну суму переплати за кредитом. Тому, дуже важливо бути уважним і не допускати порушення умов кредиту. Інакше, ви самі дасте можливість кредитним організаціям “розгулятися”. 

Приклади рішень судів за позовами компанії Манівео:

  • Сума позики – 6 990 грн. Сума до виплати – 31 192.60 грн (у т.ч. 3 190 грн добровільно сплачені позичальником до початку суду).
  • Сума позики – 4 000.00 грн. Сума до виплати – 11 374 грн.
  • Сума позики – 3 000.00 грн. Сума до виплати – 9 976 грн.

Починаючи з 2017 року позичальники, які програють суди, додатково сплачують 1 378 грн судових витрат.

Відповідно потрібно дуже уважно ставитись до строків платежу за договорами з цією фінансовою компанією.

Як боротися з простроченням? 

Не панікуйте, шанси мирно розв'язати проблему є. Перше, що необхідно зробити, – повідомити про складнощі мікрофінансову організацію. Moneyveo йде на поступки клієнтам і пропонує пролонгацію позики. Якщо завчасно повідомити компанії про скрутне становище, вам нададуть можливість оплатити пеню та продовжити кредит ще до 30 днів.

За цей час ви зможете поправити фінансове становище та розплатитися з боргами. Рефінансування – ще один спосіб перекрити прострочення. Полягає він в отриманні нової позики для погашення старої. Але будьте гранично обережні, щоб не потрапити у ще більшу пастку. Якщо ви не впевнені  у своїх силах, краще відкласти ідею з мікропозик, бо наслідки бувають негативними.

Якщо причина, за якою клієнт прострочив платіж, дійсно серйозна (хвороба, втрата роботи чи працездатності), деякі МФО надають кредитні канікули, заморожуючи всі штрафи. Однак своє безвихідне становище необхідно довести, надавши довідку з лікарні або скан копію трудової книжки.

Не намагайтеся “залягти на дно” – це погіршить становище. Чим щирішими ви будете з кредиторами, тим охочіше вони будуть йти на поступку. Відповідайте на дзвінки, листи, намагайтеся пояснити ситуацію дохідливо без зайвих нервів. Ідіть на контакт з установою, таким чином ви виграєте час, а час – гроші. Якщо ви все ж стали об'єктом переслідування колекторів і їхня увага виходить за рамки пристойності, звертайтеся за допомогою в державні правоохоронні служби. 

Способи повернення кредиту

Кредит Moneyveo можна погасити безпосередньо на сайті за допомогою банківської карти. При цьому комісія не стягується. Банківська картка  прив'язується вже на етапі реєстрації акаунта, відповідно користувачеві досить увійти в особистий кабінет, вказати суму і натиснути “Сплатити кредит”.

Також провести оплату можна з іншої картки. Для цього в Особистому кабінеті потрібно вибрати графу “Інша карта”, ввести її дані відповідно до інструкції та підтвердити оплату. Для неавторизованих користувачів також доступна оплата на сайті компанії. У розділі “Оплатити кредит без авторизації” необхідно заповнити графи:

  • номер телефону позичальника (вказаний при оформленні кредиту);
  • сума погашення;
  • дані карти, з якої здійснюється оплата;
  • по завершенню натиснути кнопку «Оплатити». 

Також можна скористатися Інтернет-банкінгом – погасити кредит Moneyveo через сервіс українських банків. Згідно зі статистикою, найчастіше українці використовують Приват24 і ПУМБ-онлайн. 

А можна скористатися партнерськими сервісами: EasyPay, MyPay, iPay, PayHub, Portmone, “Мобільні Гроші” від “Київстар”. На сайті компанії Moneyveo є докладні інструкції. Також здійснювати оплати можна через сторонні сервіси.

Переваги онлайн-кредитів:

  • дешева перша позика;
  • отримання грошей 24/7 на картку будь-якого банку;
  • кредитують навіть клієнтів з проблемною історією.

Водночас перший кредит видається максимум на місяць, а часто навіть на коротший строк. І сума є невеликою. Головне завдання першого кредиту – залучити клієнта та видати йому кредит вдруге під 500% – 730% річних.

Недоліки онлайн-кредитів:

  • позичальники менш захищені Законом про споживче кредитування;
  • дуже високі проценти;
  • маленька сума;
  • величезні штрафні санкції;
  • перший раз потрібно самостійно заповнити дуже довгу заявку.

Мікрокредити лише частково регулюються тим же законом, що і банківські. Це суттєво обмежує права клієнтів мікрофінансових організацій, особливо в питаннях штрафних санкцій.

Список мікрофінансових організацій,які видають мінікредити, можна знайти тут.

Раніше Інформатор писав проте, що варто знати тим, хто хоче взяти кредит.

Також ми пояснювали, як в Приватбанку та Ощадбанку працює програма доступної іпотеки на житло.

Ольга Чорна 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube