Якщо вчасно повернути першу позику – наступну можна отримати на кращих умовах
Отримання позики в банку – справа не одного дня. У потенційного клієнта там попросять заповнити попередню анкету позичальника і надати ряд документів: довідку з місця роботи, підтвердження інформації про доходи тощо. На їхнє отримання доведеться витратити чимало часу, а потім ще й декілька днів чекати відповідь. Інша історія – мікрофінансові організації (МФО), звернувшись до яких, можна отримати гроші на картку вже за 10-15 хвилин.
Незважаючи на велику кількість МФО в Україні, вимоги до позичальників у більшості з них приблизно однакові.
Для оформлення запиту вам будуть потрібні:
При відправленні заявки слід враховувати, що мікропозики видаються тільки повнолітнім громадянам.
Оформлення заявки та отримання кредиту практично у всіх МФО є стандартною процедурою. Вам необхідно виконати ряд послідовних дій:
Отримання мікропозик на картку здійснюється через офіційні сайти фінансово-кредитних установ, на яких розміщена докладна інформація про правила видачі і варіантах переказу грошових коштів.
Якщо ви відчуваєте труднощі при заповненні анкети, то можете звернутися в технічну підтримку сайту, яка, як правило, працює цілодобово. Позичальники можуть вибрати зручний для себе вид зв’язку: телефон, чат, скайп або e-mail.
Завдяки великій кількості МФО ви можете вибрати компанію з найбільш зручними умовами мікрокредитування. При подачі заявки слід звернути увагу на наступні параметри:
На сайті будь-якої мікрофінансової організації розміщено онлайн-калькулятор для розрахунку відсотків по кредиту. Але якщо ви хочете самостійно порахувати “вартість” позики, скористайтеся наступною формулою:
Відсотки = Розмір позики x Річна ставка/Кількість днів в році x Період кредитування.
Річна ставка = Щоденна процентна ставка x Кількість днів в році.
Наприклад, ви вирішили взяти 5000 гривень на 20 днів. Процентна ставка становить 1,5% в день. Відповідно до цієї формули отримаємо:
Річна ставка = 1,5 x 365 = 547,5.
Відсотки = 5000 x 547,5 / 365 x 20 = 27375/365 x 20 = 1500 гривень.
Таким чином, сума до погашення складе: 5000 +1500 = 6500 гривень.
Ринок мікрофінансових послуг в Україні стрімко розвивається, відповідно, зростає конкуренція і покращується сервіс. Якщо ще кілька років тому взяти позику можна було тільки в офісі кредитної установи, то сьогодні перелік способів отримання значно розширився. Позичальники можуть вибрати найбільш зручний варіант отримання коштів:
Термін надходження грошей на банківський рахунок залежить від конкретного банку і в деяких фінансових установах становить 5 днів. Найбільш зручний і швидкий спосіб – отримання мікропозики на кредитку або електронний гаманець. Зазвичай ця процедура займає всього кілька хвилин.
Відсотки по мікропозиці значно вище, ніж за банківськими кредитами, але зате ви зможете отримати гроші швидко і без відвідування фінансової установи, а погасивши заборгованість вчасно, оформити новий мікрокредит на більш вигідних у
Зазвичай МФО пропонують погашати заборгованість тим же способом, що і були взяті гроші. Повна сума повернення і графік платежів вказуються в договорі. Від вас вимагається лише повернути борг вчасно.
Якщо з якихось причин ви не можете погасити заборгованість тим же способом, що і брали гроші (наприклад, картка заблокована банком, або закінчився термін її дії), повідомте про це мікрофінансову організацію. Співробітник компанії запропонує вам інші варіанти повернення кредиту:
Головне, не порушуйте термін повернення. Інакше вам можуть виставити штрафні санкції, що негативно відіб’ється на вашому кредитному рейтингу.
Позичальники, які навмисне ухиляються від виконання взятих на себе зобов’язань, несуть відповідальність за недотримання угоди. Список санкцій проти порушників такий:
Через неповернення кредиту вчасно борг може вирости в рази, а взяти наступний кредит буде набагато складніше. Тому якщо з якихось причин ви не можете розрахуватися вчасно, не ховайтесь від представників мікрофінансової організації, а скористаєтесь процедурою пролонгації.
При пролонгації вам буде необхідно вчасно сплатити відсотки за користування грошима, тоді як основна заборгованість пролонгується на встановлений договором період. Пам’ятайте, що ви зобов’язані повідомити кредитора про пролонгацію кредиту по телефону, через електронну пошту або чат.
Після повернення мікрокредиту практично всі мікрофінансові компанії надають можливість взяти нову позику. Більшість з них видають кошти вдруге вже на більш вигідних умовах, знижуючи процентну ставку і збільшуючи доступну суму кредиту.
На сторінках profi-credit.com.ua зібрані пропозиції від мікрофінансових організацій, які видають кредити за 5 хвилин на картку без відмови. Для оформлення заявки виберіть кілька найбільш привабливих варіантів зі списку, заповніть анкети на сайтах МФО і чекайте рішення. Як правило, воно надходить через кілька хвилин після подачі заявки.
Також список мікрофінансових організацій можна знайти тут.
Раніше Інформатор писав проте, що варто знати тим, хто хоче взяти кредит.
Також ми пояснювали, як в Приватбанку та Ощадбанку працює програма доступної іпотеки на житло.
Ольга Чорна