Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
За українським законодавством заявити право на спадщину потрібно впродовж пів року. Проте це викликає складнощі в біженців з України
На сайті ВР зареєстрований законопроєкт щодо прийняття спадщини українцями, які перебувають за кордоном. Для цього пропонують внести зміни до Цивільного Кодексу. Зокрема, більшість документів дозволять оформлювати віддалено.
Про це Інформатору стало відомо на сайті парламенту.
«На сьогодні процедура прийняття спадщини до складу якої входить нерухоме майно у випадку проживання спадкодавця за межами України врегульовується лише роз’ясненням Верховного Суду», - так пояснюють необхідність вносити зміни до кодексу законотворці.
Поки що прийняти спадщину можна тільки подавши нотаріусу заяву особисто. Проте через повномасштабне вторгнення багато українців виїхали за кордон і не можуть цього зробити.
Щодо подачі заяви нотаріусу нічого не змінюється. Проте пропонують оформлювати та підписувати такий документ віддалено.
Заяву можна буде оформити:
«У такому разі заява засвідчується особистим підписом спадкоємця. Справжність підпису має бути посвідчена нотаріально або консульською установою, якщо спадкоємець перебуває за межами України», - йдеться у пояснювальній записці до проєкту закону.
Також справжність підпису можна підтвердити в електронній формі через Дію.
«У такому випадку заява засвідчується електронним підписом спадкоємця, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису», - пропонують нардепи.
Такі зміни у законодавстві дозволять українцям оформлювати спадщину віддалено. Це зекономить їх витрати та дозволить оперативно розв'язувати питання зі спадщиною, на які відведено пів року.
Інформатор писав, що в Україні виникли проблеми з реєстрацією спадщини. Щонайменше, українці за кордоном зможуть не відчувати більшість проблем через перебування поза межами країни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.