Хибні виплати: українці через "єПідтримку" неправомірно отримали 390 млн гривень

Читать на русском

Безпідставно допомогою від держави скористались 60 тисяч українців

Читать на русском
Виплати
Майже чверть громадян країни повернули кошти

Безпідставно допомогою від держави скористались 60 тисяч українців

За програмою "єПідтримка" допомогою у розмірі 6500 гривень скористалось 4,7 мільйона українців. Майже 60 тисяч громадян зробили це неправомірно. Розтрата держави склала 390 млн гривень.

Як повідомив ресурс Опендатабот, посилаючись на Мінекономіки, цифри наведені станом на початок вересня поточного року. Зазначається, що всього з початку повномасштабної війни в Україні громадянам виплатили майже 30,9 млрд гривень

"Загалом 60 тисяч українців отримали по 6,5 тис. грн, не маючи на це підстав. При цьому, майже чверть таких отримувачів - 14,5 тисяч "бюджетників" - вже повернули кошти до державного бюджету", – йдеться у повідомленні.

У відомстві підкреслили, що більшість осіб, які отримали допомогу неправомірно, є працівниками бюджетних установ. Вони отримували зарплату з держбюджету, тому не мали права на такі виплати. Повернуті кошти направлять на потреби нацбезпеки та оборони.

Програма "єПідтримка" – допомога нужденним

Програма "єПідтримка" була запроваджена у 2021 році. Тоді держава виплачувала громадянам, які вакцинувались від Covid-19, допомогу у розмірі 1000 гривень. Після початку повномасштабної війни в Україні, через цю платформу допомогу отримували мешканці ряду областей, які залишились без роботи та доходу внаслідок бойових дій.

Звернення приймали до 31 березня 2022 року, а після вказаної дати держава лише займалась виплатами. Ця послуга працювала у Чернігівській, Сумській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Житомирській, Одеській, Волинській, Дніпропетровській, Київській областях та Києві.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.