Як обрати найкращу полуницю і уникнути отруєння: поради від експертів

Читать на русском

Щоб придбати якісні ягоди необхідно перш за все звернути увагу на вигляд та запах.

Читать на русском
Полуниця на ринку
Як обрати полуницю: прості поради

Щоб придбати якісні ягоди необхідно перш за все звернути увагу на вигляд та запах.

Придбання смачної та безпечної полуниці може бути викликом, але за допомогою кількох корисних порад від експертів ви зможете зробити правильний вибір.

Портал "Оосблива" розказав, що варто враховувати перед покупкою полуниці.

  1. Вигляд та якість ягоди: Оберіть полуницю яскраво червоного кольору з хвостиками. Ягоди повинні бути блискучими, пружними та без плям. Уникайте дуже темних або перезрілих ягід, а також тих, які мають білий кінчик.

  2. Аромат: Стигла полуниця має сильний та приємний аромат. Уникайте ягід, які не мають аромату або пахнуть невиразно - це може бути ознакою недозрілості або вирощування з використанням нітратів.

  3. Розмір та форма: Розмір ягіди не є головним показником якості, оскільки він може залежати від сорту. Уникайте дуже великих ягід, які можуть бути штучно збільшені. Також зверніть увагу, щоб ягоди не були ідеальної форми або з глянцевим блиском.

  4. Хвостик: Наявність зелених та мʼясистих листочків на хвостику свідчить про свіжість полуниці. Також, за допомогою хвостика, можна визначити смак ягоди: якщо між листочками і ягодою є відстань, то полуниця буде солодкою, а якщо листочки щільно прилягають - може бути кислувата. Варто уникати полуниці без хвостика, оскільки вона швидко псується.

  5. Насіння: Насіння свіжої та зрілої полуниці повинні бути невеликі й розташовані рівномірно по всій поверхні ягоди. Уникайте ягід з великими та твердими насіннями, оскільки це може свідчити про незрілість.

Шкідливі наслідки вживання полуниць можуть виникнути через наявність різних хімічних речовин, які застосовуються для підживлення та обробки цих ягід.

Однією з найпоширеніших речовин є нітрати. Хоча повністю безнітратних полуниць або овочів не існує, оскільки нітратний азот є складовою частиною ґрунту, який рослини всмоктують через коріння, невелика кількість органічних нітратів, які містяться в рослинах, зазвичай засвоюється організмом і перетворюється на білок. Але надлишок нітратів може спричинити серйозні проблеми, такі як отруєння, зниження імунітету або навіть ризик онкологічних захворювань. Зайву кількість нітратів (понад 100 мг/кг) можна помітити в полуницях за наступними ознаками:

  • ягоди дуже тверді та мають темно-червоний колір;
  • при куштуванні у роті відчувається металевий присмак;
  • ягоди не виділяють соку, навіть якщо зберігаються 3-4 дні або більше, і не виділяють сок навіть після миття;
  • вони не мають аромату.

Для збереження полуниць протягом тривалого часу недобросовісні виробники можуть обробляти ягоди димом, використовуючи небезпечну речовину, яка заборонена в багатьох країнах, включаючи Україну - дифеніл. Дифеніл діє на організм як отрута, спричиняючи отруєння, дерматити та алергічні реакції, а також вважається канцерогеном. Щоб перевірити, чи оброблені полуниці дифенілом, можна опустити ягоди у теплу (навіть гарячу) воду. Якщо на поверхні утворяться олійні плівки, це свідчить про наявність дифенілу.

Ось як вибрати безпечну полуницю:

  1. Ягоди мають бути сухими і не мати ознак гниття
  2. Колір полуниці повинен бути яскравим і насиченим;
  3. Листочки, що оточують ягоду, повинні бути зеленими;
  4. Полуниця повинна бути пружною і трохи блискучою;
  5. Аромат полуниці повинен бути насиченим і "ягідним";
  6. Ягоди мають виділяти сік (сліди соку можна помітити на картонних упаковках);
  7. На полуниці не повинно бути пошкоджень або вм'ятин.

Щодо вживання полуниць дітьми, більшість педіатрів погоджуються, що полуниця - це не проста ягода, оскільки вона містить багато біологічно активних речовин, корисних у невеликих кількостях, але дитячий організм ще не завжди здатний їх повністю засвоїти.

Тому лікарі рекомендують починати давати полуницю дітям віком старше 5 років. Важливо спостерігати за реакцією дитини після спроби полуниці, можливо виникне алергічна реакція (зазвичай у вигляді висипки). Навіть якщо алергічної реакції не спостерігається, слід бути обережними і контролювати кількість полуниці, яку отримує дитина. Лікарі рекомендують давати дітям не більше 3-4 ягідок за один раз, але це залежить від розміру полуниці та віку дитини.

Раніше Інформатор розповідав про неочікувані корисні властивості полуниці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.