Як не втратити кошти, подорожуючи Укрзалізницею до Будапешта та Відня - важлива порада

Українські вагони RIC (прямий поїзд №749 Київ – Відень) або угорський поїзд (№146 Чоп – Відень) здійснюють транзитний рух. Під час курсування представники залізничних компаній можуть перевіряти проїзні документи, робити на них відповідні позначки, фіксувати дані щодо статистики та звітності. Вартість розподіляється між залізницями країн пропорційно кількості кілометрів, яку проїхали пасажири територією тієї чи іншої країни, тож перевірка квитків є складовою частиною взаємного контролю

Потяг з Києва до Будапешта
Потяг з Києва до Будапешта

Журналіст Олег Васильєв звернув увагу на те, що у соцмережах пасажири скаржаться на те, що угорська залізниця виписує штрафи за відсутність роздрукованих квитків. Це, зокрема, стосується поїздів та безпересадкових вагонів, що курсують з української території до Угорщини, або їдуть транзитом до Австрії. 

“Ганна Бойко описала нещодавній випадок у поїзді Будапешт – Київ формування "Укрзалізниці". Він цікавий не лише вимогою сплатити штраф через відсутність паперового квитка, але й "допомогою" провідника "УЗ" у пом'якшені штрафу. Жінка пише, що 14 січня у купе зайшла дівчина, яка розповіла про те, що їй потрібно заплатити штраф 80 євро за відсутність роздрукованого квитка. У той же час, «Провідниця пропонувала помʼякшити штраф за не роздрукований квиток - направити їй на карту меншу суму». Чим закінчилася історія авторка посту не знає, оскільки, пасажирка потім перейшла до іншого купе”, - пише Олег Васильєв. 

Укрзалізниця прокоментувала пост Галини Бойко наступним чином: 

“Ми категорично проти будь-яких проявів корупції. Ця ситуація неприпустима, і ми вже передали інформацію для внутрішнього розслідування. Наголошуємо, що роздрукований квиток є вимогою угорських залізничників, але жодних «пом’якшень» штрафу не може бути за рахунок тіньових схем. Ми не дамо шансу корупції зруйнувати довіру до залізниці. Дякуємо, що допомагаєте зробити сервіс чесним і прозорим!” - написала Укрзалізниця. 

Варто зазначити, що у випадку відсутності роздрукованого квитка йдеться про сплату не штрафу, а плати за транзитний рух. Ось що про це каже Укрзалізниця.

Як не втратити кошти, подорожуючи Укрзалізницею до Будапешта та Відня - важлива порада 1

 “Ми вже звикли мати необхідні документи у себе в смартфоні. Електронні залізничні квитки – тим більше. Їх не потрібно ні роздруковувати, ні обмінювати в касі для подорожей внутрішніми рейсами. Але міжнародні рейси до Австрії та Угорщини — виняток. Міжнародний залізничний рух до цих країн здійснюється у партнерстві з угорськими та австрійськими залізничниками. У них свої правила: квиток має бути роздрукований”, - пише Укрзалізниця.

Українські вагони RIC (прямий поїзд №749 Київ – Відень) або угорський поїзд (№146 Чоп – Відень) здійснюють транзитний рух. Під час курсування представники залізничних компаній можуть перевіряти проїзні документи, робити на них відповідні позначки, фіксувати дані щодо статистики та звітності. Вартість розподіляється між залізницями країн пропорційно кількості кілометрів, яку проїхали пасажири територією тієї чи іншої країни, тож перевірка квитків є складовою частиною взаємного контролю. 

“Усім пасажирам, як придбали квиток у застосунку УЗ до Угорщини чи Австрії, направляємо лагідне сповіщення pop-up про необхідність роздрукувати щойно придбаний квиток. Сам бланк квитка також містить марковану інформацію про необхідність роздрукувати електронний квиток. Якщо пасажир з якихось причин не виконав цю вимогу, то можуть виникнути неприємні ситуації. Зокрема, залізничники сусідніх країн можуть вимагати оплати за транзитний рух. Будьте уважні, перегляньте ваші проїзні документи”, - пише Укрзалізниця.

Якщо у вас є додаткові питання, телефонуйте до контакт-центру 0800503111.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube