Як подати декларацію про доходи за 2024 рік, пояснили в Податковій

Деякі платники податку – фізичні особи зобов’язані самостійно розрахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб і військовий збір, подавши декларацію про майновий стан і доходи

Податок
Податкова про подання декларації про доходи за 2024 рік

В Україні триває деклараційна кампанія про доходи за 2024 рік. Подати декларацію можна декількома способами — особисто, поштою або в електронній формі. Про це повідомили в Державній податковій службі України.

Деякі платники податку — фізичні особи зобов’язані самостійно розрахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб і військовий збір, подавши декларацію про майновий стан і доходи. Це передбачено Податковим кодексом України.

Як подати декларацію про доходи за 2024 рік

Подати декларацію можна декількома способами. Кожен може обрати зручний для себе:

  • особисто або уповноваженою особою;
  • поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання;
  • в електронній формі. До речі це найбільш зручна форма. Для цього потрібно лише мати кваліфікований електронний підпис (так званий електронний ключ) та доступ до інтернету.

Як подати:

Сервіси ДПС дозволяють частково автоматично заповнювати декларації на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, які є у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податку, та відомостей про об'єкти нерухомого чи рухомого майна. Це значно спростить процес.

Як подати декларацію про доходи за 2024 рік
Як подати декларацію про доходи за 2024 рік, джерело: Державна податкова служба України

Декларування доходів: хто і в які терміни має подати декларацію

1 січня 2025 року в Україні стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом минулого року. Граничні терміни подання декларації

  • До 1 травня року декларацію подають: громадяни, які отримали певний дохід і зобов’язані подати декларацію (наприклад: особи, які отримували іноземні доходи, доходи від відчуження корпоративних прав, доходи від задавання майна в оренду іншим фізичним особам, при отриманні спадщини (дарування) від осіб, які не є особами першого та другого ступеня споріднення). Якщо відсутня довідка від компетентного органу іншої країни про іноземні доходи та податки, сплачені закордоном – можна подати заяву до податкової за податковою адресою та перенести строк подання декларації до 31 грудня. ФОП, крім тих, хто перебуває на спрощеній системі оподаткування; фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність.
  • До 31 грудня року декларацію подають: фізичні особи, які заявляють право на податкову знижку. Окремі строки подання декларацій діють для таких категорій: ФОП у разі припинення підприємницької діяльності (крім тих, хто перебуває на спрощеній системі оподаткування) мають подати декларацію протягом 20 календарних днів після місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності. Останнім базовим звітним періодом є період від дня, що настає після завершення попереднього звітного періоду, до кінця місяця, в якому підприємницьку діяльність припинено. Резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання – подають декларацію не пізніше 60 календарних днів до виїзду.

Якщо останній день подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то згідно з податковим законодавством, строк переноситься на перший робочий день.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube