Як монтувати інженерні комунікації в будинку: покрокова інструкція

Читать на русском

Розповідаємо всі нюанси

Читать на русском
Як монтувати інженерні комунікації в будинку: покрокова інструкція

Розповідаємо всі нюанси

Під час проектування будинку власники багато уваги приділяють плануванню, розміщенню кімнат. Однак важливо розуміти, що навіть ідеальне планування не забезпечить комфорт, якщо в оселі будуть неправильно змонтовані інженерні комунікації. Таке широке поняття, як «інженерні комунікації» включає:

  • систему опалення;
  • систему водопостачання (холодної та гарячої води);
  • каналізацію;
  • електромережу будинку;
  • систему вентиляції;
  • газопостачання.

І по їх розташування треба подбати ще на етапі проектування будинку.

Як монтувати інженерні комунікації в будинку: покрокова інструкція 1

Н1 - Монтаж інженерних комунікацій – з чого почати?

Комфорт в оселі у сучасному розумінні – це оптимальна температура в будь-яку пору року, чисте повітря без сторонніх запахів, надмірної чи недостатньої вологості, чиста питна вода з крана і гарячий душ, якісна система відведення стоків, надійна електромережа, яка витримує навантаження усієї побутової техніки, підведення природного газу до усіх приладів (плити, котла, водонагрівача). Оскільки всі перераховані системи взаємодіють між собою, найкращий варіант – проектування ще на етапі розроблення плану будівлі. Так, наприклад, водопостачання неможливо уявити без каналізації, а підключення природного газу потребує якісної вентиляції приміщень. Однак це можливо тільки у тому випадку, якщо ви зараз займаєтеся зведенням оселі і продумуєте все до дрібниць.

Досить часто купують повністю збудований будинок чи зведену «коробку» і намагаються її модернізувати під свої вимоги та потреби. У цьому випадку досягти ідеальної взаємодії всіх інженерних комунікацій дуже складно і професіоналізм майстрів грає велику роль.

Н2 – Перший етап проведення інженерних комунікацій – ПРОЕКТ

Ми вже зазначали, що найкращий варіант планування комунікацій – разом із розробленням плану будівлі. В цьому випадку можна врахувати усі моменти: взаємодію систем, максимально непомітне розташування та навіть спосіб життя мешканців. Тому не варто навіть починати заливати фундамент, якщо ще немає проекту комунікацій. Адже у вас ще не заплановане підведення води в оселю і відведення стоків.

Як монтувати інженерні комунікації в будинку: покрокова інструкція 2

Якщо ж будинок зведено і його треба удосконалити – підключити світло, воду, тепло – фахівці компанії Теплософт вивчатимуть не тільки план будівлі на папері, а й проводитимуть огляд споруди. Це дасть інформативне уявлення про будинок та допоможе підключити комунікації якісно. Крім генерального плану, часто необхідно зробити топографічну зйомку, потім – отримати дозвільну документацію на підведення електропостачання, газу. На основі отриманих даних створюють технічне завдання і вже після цього переходити безпосередньо до розробки проекту інженерних комунікацій.

Н2 – Етап другий – ДОБІР ОБЛАДНАННЯ

Коли фахівці компанії Teplosoft розробили проект та утвердили його із власником – переходимо до вибору обладнання і комплектуючих, які відповідатимуть усім вимогам плану. На цьому етапі, виходячи з бюджету та потреб усіх систем, добирають пристрої, допоміжні матеріали та інше устаткування. В кожному випадку добір обладнання індивідуальний, тому не можна покладатися виключно на чужий досвід вибору.

Н2 – Третій етап – ПІДГОТОВКА ДО МОНТАЖУ

Перш ніж перейти до встановлення, потрібно розробити план дій, адже всі елементи встановлюються на різних етапах, якщо йдеться про будівництво будинку з нуля. І навіть якщо ж споруда уже зведена, монтаж інженерних комунікацій проводять після цього – послідовність дій грає важливу роль у правильному функціонуванні та взаємодії систем і в збереженні естетичного вигляду будинку.

Як монтувати інженерні комунікації в будинку: покрокова інструкція 3

Тож, перш, ніж почати монтаж інженерних комунікацій у домі наші фахівці:

  1.  Вивчають особливості споруди, план будівлі та нюанси присадибної ділянки.
  2. Складають технічне завдання і  розробляють проект.
  3. Узгоджують його з власником.
  4. Добирають обладнання.
  5. Складають план дій і тільки після цього починають встановлення.

У цьому випадку всі системи працюватимуть злагоджено, а у вашій оселі буде тепло, затишно і комфортно.

Рекламний матеріал

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.