Раніше схожі ідеї гальмувала Угорщина, а мита розглядали як компромісний варіант
Європейський Союз розглядає запровадження нових мит на російський експорт, які можуть перерости у повне торговельне ембарго. Такі кроки обговорюють 16 травня на саміті Євросоюзу в Албанії, де зібралися лідери ЄС, Великої Британії та України. Мета — суттєво посилити тиск на Москву.
Про це повідомляє Politico з посиланням на європейських чиновників. За словами дипломатів, нові заходи можуть включати як вибіркові мита, так і поступовий перехід до повного блокування торгівлі.
Раніше схожі ідеї гальмувала Угорщина. Відтак, мита розглядали як компромісний варіант. ЄС вже запровадив низку санкцій проти РФ, однак наразі прагне зробити їх ще жорсткішими.
Як відомо, у часть у саміті в Албанії візьмуть представники 27 країн-членів ЄС, країни Західних Балкан, а також Норвегії, Швейцарії, Ісландії, Ліхтенштейну, Великобританії та України. За інформацією видання, рішення про посилення санкцій пов'язані з відмовою правителя Росії Володимира Путіна брати участь у переговорах у Стамбулі, запланованих на 16 травня.
Як відомо, торгове ембарго — це повна або часткова заборона на торгівлю з певною країною. Воно означає, що забороняється імпорт, експорт або обидва напрями товарів і послуг між країнами. Це один із видів економічного тиску.
Німецький канцлер Фрідріх Мерц заявив, що новий пакет санкцій проти Росії готовий. Йдеться по 17 пакт антиросійських обмежень. ЄС болісно вдарить, зокрема, по російському "тіньовому флоту", оскільки під нові обмеження потрапить понад сотня кораблів РФ.
Його можуть ухвалити на засіданні Ради ЄС у Брюсселі. Зустріч відбудеться у вівторок, 20 травня.
Напередодні посли країн Євросоюзу погодили 17 пакет санкцій проти Росії. Міністри закордонних справ держав-членів ЄС можуть затвердити його 20 травня. За даними Reuters, 17-й пакет передбачає санкції щодо 200 танкерів "тіньового флоту".
Bloomberg повідомляв, що ЄК запропонувала включити до 17-го пакету антиросійських санкцій обмеження щодо 150 танкерів. Джерело Bloomberg розповідало, що загальна кількість кораблі, що потраплять під санкції, перевищить 300.