Як дитині, яка страждає від домашнього насильства, отримати допомогу, якщо вона боїться батьків

Поліція зможе взяти на себе соціальну функцію

Як дитині, яка страждає від домашнього насильства, отримати допомогу, якщо вона боїться батьків

В Україні працюють над створенням гарячої лінії, куди могли б звернутися діти у випадках сімейного насильства. Наразі постраждалі можуть безпосередньо дзвонити до поліції.

Про це в інтерв'ю "Цензор.НЕТ" розповів начальник управління ювенальної превенції Національної поліції України Василь Богдан, передає Інформатор.

Звернення до поліції та запуск гарячої лінії для постраждалих

"У нас є намір запровадити на базі управління гарячу лінію, де ми зможемо надавати допомогу, у тому числі й кваліфікований перенапрямок, оскільки ми бачимо з практики, що багато хто часто не знає, куди звернутися. Тобто щоб не тільки дати телефон служби, але й допомогти знайти спеціаліста, відстежити ситуацію. Зробити все, щоб вирішити проблему", - уточнив Богдан.

За його словами, для запуску такої лінії потрібні фінанси та кадри. Нині профільне міністерство опрацьовує це питання.

"Сподіваємося, що наступного року, якщо все вийде", – переконаний Богдан.

У кризових центрах, які займаються допомогою дітям, які постраждали від різних форм насильства, розповідають, що діти роками зазнають знущання. Більшість боїться розповідати стороннім, а тим, хто наважився, можуть не повірити. У такому разі потрібно дзвонити на "102".

"З кожним місяцем до поліції звертається все більше дітей з приводу домашнього насильства. За 9 місяців цього року до поліції надійшло 239 859 заяв та повідомлень, пов'язаних із домашнім насильством. Це на 52% більше, ніж за аналогічний період минулого року", - зазначив Богдан.

У той самий час, з них 6 187 – подані особисто дітьми. За 9 місяців минулого року таких звернень було 2791 (121,7%). Він розповів, що діти різного віку звертаються до поліції через домашнє насильство.

Приклад звернення дитини

Нещодавно у Луцьку був випадок, в одній зі шкіл до поліцейських звернулася 9-річна дівчинка та розповіла, що до неї її батьки чинять насильство фізичного та психологічного характеру. Також вона повідомила, що боїться повертатись додому після уроків. Тому за особистим письмовим зверненням потерпілої працівники служби у справах дітей помістили її до обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Батьками зараз опікуються оперативники.

Випадки домашнього насильства – це латентні злочини. У середньому лише 10-15% постраждалих повідомляють про те, що відбувається. Тому сам факт, що діти стали в поліцію звертатися частіше, підтверджує проведення правильної інформаційної кампанії щодо цього. Тобто зростає не кількість випадків домашнього насильства, а кількість звернень із цього приводу.

У випадках, якщо дитина один раз зателефонувала і їй не допомогли, потрібно зателефонувати ще раз або звернутися до дорослого. Це можуть бути педагоги у школі, родичі, батьки однолітків. Можна розповісти про це соціальному педагогові у школі, він повідомить службу у справах дітей та поліцію.

Нагадаємо, в Україні створять 28 нових шелтерів для постраждалих від домашнього насильства. Крім того, в Україні збільшили кількість груп із реагування на домашнє насильство.

Також Інформатор писав, як розпізнати насильство у сім'ї та як діяти, якщо ви постраждали від цього.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube