Німеччина хоче повернути обов'язковий армійський призов, - Der Spiegel

Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус презентує свій план з цього питання восени 2025-го

Призов у ФРН
Моделі проходження військової служби Бундесвер має розробити до 1 квітня

Німеччина хоче повернути обов'язковий призов на військову службу. Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус вже доручив розробити моделі такої служби. Очікується, що вже в 2025 році Берлін поновить призовну армію. 

Моделі цієї служби Бундесвер має презентувати до 1 квітня цього року. Про це повідомляє Der Spiegel з посиланням на внутрішні документи оборонного відомства Німеччини. 

За даними видання, наразі в Бундесвері вже моделюють, яким чином німецькі юнаки та дівчата (в німецькій армії можуть служити жінки з 2001 року) будуть призиватись до армії. Вже до кінця 2025 року, за планами військових, призов мають відновити. 

Згідно з планами Бундесверу, в 2025 році число солдатів у збройних силах має зрости до 203 тисяч осіб. Наразі, нагадаємо, там служить приблизно 181 тисяча. Армія у ФРН контрактна.

Раніше Пісторіус називав скасування загальної військової служби "помилкою". Ще минулого року в інтерв'ю міністр оборони Німеччини казав, що роздумує над тим, як компенсувати нестачу особового складу в армії. 

Збройні сили Німеччини: велика країна з маленькою армією 

Німеччина вважається головною (разом із Францією) державою Європи, "локомотивом" Євросоюзу та однією з найсильніших економік світу. Однак у військовому плані ФРН залишається досить слабкою. 

Це має під собою історичні причини. Коли Третій Рейх програв Другу світову війну, Вермахт був розформований. Лише десять років потому, у 1955-му, у ФРН (частині розділеної на той момент Німеччини) був створений Бундесвер. Багато десятків років ці збройні сили не мали права брати участь у жодних конфліктах, окрім прямої оборони країни у випадку нападу. Також кількість військовослужбовців була дуже малою, а сама армія перебувала під тотальним контролем з боку парламенту та союзників.  

Наразі армія понад 80-мільйонної Німеччини складає лише трохи більше 180 тисяч осіб. З 2011 року збройні сили ФРН повністю контрактні, призову немає. Однак розмови про його відновлення тривають вже досить давно. 

Сучасний Берлін витрачає на армію та оборону лише трохи більше ніж 1,5% ВВП. Для порівняння, Україна у 2024-му році витратить на збройні потреби 21,6% ВВП - це найбільший показник у світі. Для такої великої країни, як Німеччина, її армія залишається дуже невеликою, є великі питання до її бойової спроможності та озброєння. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Останнім часом у ЗМІ часто згадують два ключові фактори у ракетних атаках росії: зростає використання точкових ударів замість масованих та оголошують про використання модернізованих ракет, зокрема "Цирконів". Наталя Гуменюк розповість, як це впливає на ситуацію та чому росія обирає саме такі тактики. Приєднуйтеся до перегляду відео, щоб бути в курсі подій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube