Ринки України заполоняє полуниця. Цьогоріч її вартість "кусається", але користь цієї ягоди просто колосальна. Багато вітамінів, мініральних речовин та чудовий смак низькокалорійної ягоди допоможуть тримати тіло в тонусі, а здоров'я - у порядку
В Україні стартував сезон полуниці 2023: на ринках й у супермакетах масово з'являється ця смачна та красива ягода. Втім, не всі знають, як її правильно обрати, яка її користь та вітамінний склад, а також й те, кому вживати полуницю не взагалі не слід.
Інформатор-Україна вирішив розповісти все, що слід знати про першу літню ягоду - полуницю, а також про її вплив на здоров'я та самопочуття.
Завжди намагайтесь вибирати сухі та міцні ягоди без пошкоджень. Не забувайте звертати увагу на яскравий колір та приємний аромат – вони сигналізують про стиглість полуниці. Якщо ви плануєте їсти полуницю свіжою – не купуйте її багато, тому що вона зберігається недовго. Мийте ягоди одразу перед вживанням, тому що вода на ягодах при зберіганні у холодильнику може спровокувати процеси, від яких ягода швидко зіпсується.
Калорійність полуниці становить лише 41 ккал на 100 г. Ягоду часто включають до дієтичного раціону через низьку калорійність і багатий вміст корисних речовин. Енергетична цінність: білки: 0,8 г, жири: 0,4 г, вуглеводи: 7,5 г.
Полуниця багата на вітаміни та мінеральні речовини, які допомагають зберігати організм у тонусі та здоров'ї. Полуниця складається з таких вітамінів:
Також у полуниці є багато мінеральних речовин. Це, зокрема, такі як залізо, нікель, йод, мідь та багато інших, а саме:
Вітамінно-мінеральний склад полуниці дуже багатий. Ефірні олії, дубильні речовини та мінеральні компоненти пояснюють жовчогінні та сечогінні властивості полуниці.
Кальцій та фосфор добре впливають на кістки. Залізо, мідь та кобальт допомагають підтримувати кровотворення. Фолієва кислота сприяє зміцненню судин. Також кальцій та фтор зміцнюють зуби. Велика кількість клітковини корисна для комфортного травлення. Вітамін С сприяє поліпшенню стану шкіри, волосся та нігтів.
Під час вагітності у першому триместрі рекомендується їсти полуницю через вміст у ній фолієвої кислоти, а також магнію, кальцію та калію.
Полуниця – один із найсильніших алергенів. Головне правило до використання полуниці – не зловживати. Інакше є ризик отримати кропив'янку, діарею чи алергію.
Дітям під час прикорму вводити полуницю потрібно вкрай обережно, щоразу спостерігаючи за дитиною. І у разі виникнення почервоніння або інших алергічних реакцій припинити прийом полуниці й звернутися до лікаря.
У полуниці є лимонна та яблучна кислоти, тому з нею потрібно бути обережними тим, хто має розлади органів шлунково-кишкового тракту. Протипоказання до вживання полуниці:
Народна медицина цінує полуницю за її лікувальні властивості. З ягід, листя та стебел полуниці готують чаї, відвари, настої. Їх застосовують для лікування застуди, безсоння, атеросклерозу та для відновлення нервової системи.
Олію з насіння полуниці додають у косметичні засоби для зволоження. Полуницю використовують як ароматизатор для сиропів і пастилок.
Поживні маски із пюре полуниці застосовують для освітлення шкіри. Зі свіжої полуниці також готується скраб. Дрібні ягідні кісточки допомагають зняти ороговілий шар шкіри.
За останні 14 днів середня гуртова ціна полуниці в Україні різко зросла до 190 грн за кілограм, що перевищує $5,2 за кілограм. Цю інформацію підтверджує EastFruit.
Висока ціна на полуницю в Україні свідчить про недостатню пропозицію ягід і високий попит на неї, навіть за дуже високими цінами. На думку аналітиків, це може бути пов'язано з відсутністю пропозиції ягоди з південних регіонів Херсонської області, яка залишається окупованою російською терористичною армією вже другий рік поспіль.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав про те, яким має бути здоровий сніданок і з чого він має складатися.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.