Розповідаємо, як гравці знову «відкривали» для себе Позамежжя
Відбувся повноцінний старт доповнення Burning Crusade Classic для класичної версії World of Warcraft (WOW).
Інформатор розповідає про особистий досвід участі в боротьбі за «Темний портал».
Вихід цього доповнення, також відомим як «БК», був одним із найбільш очікуваних подій для фанатів World of Warcraft: Classic. Попередній патч був завантажений уже кілька тижнів тому, але дивлячись на проблеми з ним, багато хто боявся «відкладень» відкриття «Темного порталу» в нову для цього світу локацію Позамежжя. Щоправда, з’ясувалося, що ніяких перезавантажень серверів для цього не знадобилося, але це не означає, що не знайшлося місця деяких проблем. Але, про все по черзі.
Оскільки розповісти я зможу про те, що бачив своїми очима, то трохи інформації для уточнення не зашкодить. Вриватися в «БК» я вирішив на найбільш популярному російськомовному сервері гри — Пламегор.
За кілька годин до офіційного старту доповнення, який відбувся о 01:00 2-го червня всі разом вирішили зайти в гру «раніше», щоби не стояти в чергах. Результат себе чекати не змусив, і черги з’явилися заздалегідь, причому чималі. Розробникам довелося знатно потрудитися, щоби розширити «місткість» сервера.
Очікувано, левова частка гравців попрямувала відразу в одне і те ж місце — локація «Випалені землі», місце — «Темний портал». Коли до старту доповнення залишалося понад 4 годин, за право першими увійти в портал уже велися запеклі бої між фракціями Орда й Альянс. При цьому мова йде про дійсно масштабні битви, де одночасно в бій вступали сотні гравців.
Ось тут і починалися проблеми. Таке перенасичення персонажів в одному місці не могло пройти безслідно, і сервера почали помітно давати збої, а в моменти активних боїв вони перебували майже на межі «падіння», але обійшлося без таких крайнощів. Проте навіть особисто мені довелося кілька разів хвилин по 10 стояти з повністю «завислим» зображенням при справному інтернеті й комп’ютері.
Розробники вже деякий час назад ввели в гру систему «шарів», яка ділила гравців у найбільш заселених локаціях на різні «підсвіти», і люди, які знаходилися на різних словах, могли бути в одному місці, але не мати можливості побачити або контактувати один з одним. Так ось, цю систему їм довелося значно розширити, і якщо раніше шарів додавали максимум по 2–3, то на момент запуску доповнення мені вдалося зафіксувати за допомогою аддонів (додаткових програм, що розширюють можливості інтерфейсу) як мінімум 9 активних шарів, оскільки людей було занадто багато. Деякі повідомляли навіть про 10–12 шарах, але тут стверджувати я не можу.
На кожному шарі складалася своя унікальна ситуація: на частини з них Орда просто «видавила» Альянс кількістю, зайнявши «Темний портал», а на інших ситуація була повністю протилежна. На нових шарах перший час завжди велася боротьба за контроль порталу, але коли визначався переможець, сторона, яка програла просила людей з інших шарів «забрати» їх до себе за допомогою запрошень у групу.
Особисто мені вдалося побувати за цей час на третьому й шостому шарі з дев’яти. У першому випадку сотні гравців Орди беззастережно зайняли лідерство, не залишаючи противникам і шансу, а в другому — переміг Альянс, витіснивши ворогів із місця переходу до нового світу.
Момент старту міг дещо засмутити тих гравців, які сподівалися на якесь шоу на честь відкриття або просто яскравий запуск порталу. За 5–10 хвилин до старту (точно визначити час через безперервні «лаги» було досить важко) прямо перед порталом з’явився NPC (неігровий персонаж), який повинен був видати завдання на подорож у Позамежжя. Потрапити в нову локацію можна було й без нього, але цей квестовий ланцюжок необхідний для розуміння сюжету, що відбувається.
Коли настав довгоочікуваний момент, у цього NPC з’явився той самий квест, і тоді портал уже був відкритий для всіх персонажів 58–60 рівнів. Власне, це все, ніяких шоу, масштабних «останніх» нападів і тому подібного не було. Лише квест, відкритий прохід і все ще глючні через кількість людей сервера.
Фактично, гравці й самі влаштували собі шоу за допомогою постійних битв із протилежною фракцією за право увійти в «Темний портал» першими. Після переходу все тривало за досить відомою всім фанатам WOW схемою — набрали квестів і пішли їх виконувати.
Невеликої частини гравців вистачило просто увійти в портал, і на цьому вони вирішили закінчити пригоди на цей день. Більшість же відправилися «обмацувати» нове доповнення — об’єднуватися в групи, виконувати завдання, оглядати локації. Щоправда, з квестами виникли досить очікувані труднощі — завдання у всіх одні й ті ж, місця теж, а тому неігрових противників (мобів) і предметів для збору вистачало далеко не всім. Гравцям доводилося діяти за принципом «хто перший встиг», і тривало це досить довго.
Багато, як і я, у тому числі вирішили не випробовувати долю, і відразу ж вирушили в підземелля, залишивши завдання на потім. У таких місцях групі ніхто перешкодити не зможе, і можна без проблем може отримувати досвід, вибивати нові предмети, а заодно і знайомитися з контентом.
Через кілька годин ажіотаж значно спав. Багато хто, виконали перші квести, наробили скріншотів і пішли спати. У локаціях помітно зменшилася кількість конкурентів на предмети й мобів для завдань, а глючити сервера стали куди менше. Фактично, гра повернулася до спокійного ритму, і далі гравці будуть знову відвідувати світ WOW у вільний час, не влаштовуючи таких масових сутичок. Звичайно, бої будуть, адже всім ще належить виконувати однакові завдання на одних і тих же локаціях, але масштаб буде значно меншим.
Як підсумок, можна вважати, що кілька годин перед запуском нового доповнення і стали найголовнішими в старті Burning Crusade Classic. Проте попереду ще багато нового контенту, а тому героям Азерота належить піддати себе черговим випробуванням у Позамежжі.
Нагадаємо, що розробники WOW з компанії Blizzard вже почали роботу над декількома абсолютно новими проєктами. Їх поки не анонсували, але вже відомо, що вони не будуть відноситися до нинішніх популярним франшизам команди.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.