Взяли Німеччину, візьмуть й Україну: президент Чехії вважає, що Україна може стати членом НАТО

Петр Павел вважає, що попри окупацію частини територій Україна може вступити в НАТО

Вступ України до НАТО
США, Євросоюз та Китай можуть прискорити процес вступу України в НАТО

Україна може стати членом Північноатлантичного Альянсу попри те, що частина її територій може бути окупована при цьому росіянами. Свого часу НАТО знайшло рішення для Західної Німеччини. Тому аналогічне рішення цілком можливо знайти й для України.

Про це сказав президент Чехії Петр Павел в інтерв'ю чеському виданню Novinky. Президент нагадав, що Західну Німеччину прийняли до НАТО у 1955 році. Хоча частина її території перебувала під окупацією СРСР.

"Я не думаю, що повне відновлення контролю над усією територією є обов'язковою умовою. Якщо буде демаркація, навіть якогось адміністративного кордону, то ми можемо прийняти його як тимчасовий і прийняти Україну на тій території, яку вона буде контролювати на той момент, в НАТО… Тому я думаю, що є рішення і технічно, і юридично, щоб дозволити Україні вступити в НАТО, не вступаючи в конфлікт з Російською Федерацією", – зазначив він.

За словами чеського президента США, Євросоюз та Китай можуть прискорити процес вступу України в НАТО. Потрібні мирні переговори між РФ та Україною.

"Якщо будуть якісь мирні переговори, то, швидше за все, мова буде йти про те, що Росія окупувала частину української території на тривалий час. З погляду демократичних країн, які претендують на повагу до міжнародного права і Статуту ООН, ми повинні поважати домовленості між воюючими сторонами, але не приймемо зміну міжнародних кордонів на основі агресії", – резюмував він.

Вступ України до НАТО

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що не може назвати точну дату вступу України до НАТО, але це станеться, коли серед членів Альянсу буде досягнуто консенсусу і бойові дії в Україні повністю припиняться. Столтенберг підкреслив, що після завершення війни необхідно забезпечити, щоб Україна мала можливості стримувати майбутню агресію з боку Росії, і що Україні потрібні надійні безпекові гарантії. Найкращою такою гарантією, за його словами, є стаття 5 Вашингтонського договору про заснування НАТО.

До цього часу НАТО створить постійну структуру для організації постачання зброї Україні та її фінансування. Цей процес має бути безперервним, щоб більше не підводити Київ, анонсував Генсек НАТО Єнс Столтенберг. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube