Коли закінчиться війна: у НАТО оновили прогноз

Читать на русском

Це не станеться у 2024 році, ймовірно, не у 2025 році

Читать на русском
Мирча Джоане, східний фронт війни росії проти України
Джоане: Ми ніде не бачимо військового потенціалу, щоб мати змогу здобути вирішальну перемогу в той чи інший спосіб

Це не станеться у 2024 році, ймовірно, не у 2025 році

У п’ятницю, 12 січня, Мирча Джоане, заступник генерального секретаря НАТО, висловив припущення, що війна росії проти України може тривати значно довше, ніж передбачалося. За його словами, він не завершиться навіть до кінця 2025 року.

Про нові прогнози завершення війни в Україні інформує видання Digi24. Джоане закликав готуватись до довгої війни.

Заступник генсека наголосив на необхідності готуватися до тривалої війни. Наразі немає видимих ознак, що будь-яка сторона зможе досягти вирішальної перемоги в найближчі роки.

"Слід готуватися до того, що війна рф проти України триватиме ще довго і, можливо, не закінчиться навіть у 2025 році. Мій заклик - готуватися до довгої війни, вона триватиме. Це не станеться у 2024 році, ймовірно, не у 2025 році. Ми ніде не бачимо військового потенціалу, щоб мати змогу здобути вирішальну перемогу в той чи інший спосіб", - каже заступник генсека НАТО Мірча Джоане.

Він підкреслив зазначив, що НАТО сподівається на зміцнення позицій України, прогрес Молдови на шляху до Європи та інтеграцію Грузії у євроатлантичну спільноту.

Зброя від НАТО

Під час зустрічі Ради "Україна-НАТО" 10 січня союзники пообіцяли Києву допомогу у підвищенні ефективності протиповітряної оборони у 2024 році, на чому акцентував і президент Зеленський, перебуваючи у Литві. Ця підтримка включатиме спільні закупівлі зенітних ракет для систем Patriot, а також використання систем Skynex від Німеччини та зенітних ракет від Великої Британії. Загальний пакет озброєння буде становити декілька мільярдів євро, проте точна сума поки не називається.

Члени Альянсу визначили свою готовність продовжувати активно надавати значну військову, економічну і гуманітарну допомогу Україні. Кілька країн-членів також обговорили намір надати додаткові ресурси на мільярди євро у 2024 році.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.