У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Генсек НАТО оцінив можливість реалізувати вступ України до Альянсу по частинах
Не можна зараз сказати, яка саме модель вступу до НАТО була б для України реальною. Це стосується також так званої "німецької моделі", коли Україна могла б стати членом НАТО поступово – спочатку контрольовані, а згодом й деокуповані території. Зараз головна умова забезпечити вступ в Альянс – це перемога над Путіним.
Про це сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час інтерв'ю, яке він дав Національному телемарафону. Він закликав з обережністю ставитися до того, яке рішення можна буде реалізувати для вступу України.
"Ми бачили різні моделі і я буду обережним у висловлюваннях щодо того, яке саме рішення можна буде застосувати для України. Думаю, що найважливішим результатом цього саміту є дуже сильний політичній меседж від усіх країн-союзників, що Україна стане членом НАТО і що її шлях до членства є незворотнім", – сказав він.
Столтенберг додав, що найкращий шлях забезпечення гарантованого членства України в НАТО – це перемога над російським диктатором Володимиром Путіним. НАТО підтримує Україну на цьому шляху, надаючи військову допомогу.
"Якщо Путін переможе, то і не буде ніякого обговорення питання членства. Єдиний спосіб забезпечити членство України в НАТО - це не дати Путіну перемогти, а отже забезпечити, щоб Україна залишалася суверенною та незалежною", – резюмував він.
Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що не може назвати точну дату вступу України до НАТО, але це станеться, коли серед членів Альянсу буде досягнуто консенсусу і бойові дії в Україні повністю припиняться. Столтенберг підкреслив, що після завершення війни необхідно забезпечити, щоб Україна мала можливості стримувати майбутню агресію з боку Росії, і що Україні потрібні надійні безпекові гарантії. Найкращою такою гарантією, за його словами, є стаття 5 Вашингтонського договору про заснування НАТО.
До цього часу НАТО створить постійну структуру для організації постачання зброї Україні та її фінансування. Цей процес має бути безперервним, щоб більше не підводити Київ, анонсував Генсек НАТО Єнс Столтенберг.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.