“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Країна-агресорка намагається втягти білорусь у війну проти України
Аналітики вважають, що білорусь навряд чи нападе на Україну, попри раптову перевірку бойової готовності армії. Навчання не є прикриттям для зосередження білоруських або російських військ. Ситуація на кордоні знаходиться під контролем.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Доручення самопроголошеного президента Олександра Лукашенка від 13 грудня передбачає розгортання білоруських підрозділів на полігонах по всій білорусі, виконання інженерних фортифікаційних завдань та відпрацювання форсування річок Німан та Березина (що знаходяться на відстані понад 170 км та 70 км від білорусько-українського кордону відповідно).
На кадрах, опублікованих у соціальних мережах 13 грудня, видно, як колона, ймовірно, білоруських бойових машин піхоти та вантажівок рухається з Колодищи (на схід від Мінська) у бік Гатово (6 км на південь від Мінська). Повідомляється, що 13 грудня білоруські сили перекинули 25 БТР-80 та 30 вантажівок з особовим складом у напрямку Малорита, Брест (приблизно за 15 км від України). Крім того, російські танки Т-80 перекинули з Обуз-Лісновського полігону у білоруському Бресті, на Брестський полігон також у Бресті (приблизно за 30 км від білорусько-українського кордону) приблизно 12 грудня. Повідомляється, що рф перекинула 13 грудня три перехоплювачі МіГ-31К на білоруський аеродром у Мачулищах.
Аналітики вважають, що "це розгортання, ймовірно, є частиною поточних російських інформаційних операцій, які припускають, що звичайні сухопутні сили білорусі можуть приєднатися до російського вторгнення в Україну". У Генштабі України підтвердили, що 13 грудня ситуація на півночі України поблизу білорусі суттєво не змінилася і що українська влада досі не виявила російських сил, які формують ударні групи в білорусі. У Держприкордонслужбі України поінформували, що ситуація на кордоні з білоруссю перебуває під контролем, незважаючи на останні перевірки бойової готовності.
Очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов вважає, що атаки України з боку білорусі не буде зараз. За його словами, на території сусідньої країни накопичена "виключно оборонна зброя, яку в принципі не можна використати у наступі". Військовий експерт Роман Світан "24 каналу" наголосив, що поки наша розвідка не доповість про проведення повної мобілізації з постановкою у стрій й насиченням технікою – турбуватися не варто.
Нагадаємо, путін штовхає Лукашенка на війну, щоб посилити контроль над Білоруссю. Крім того, у Білорусі військовозобов'язаних чоловіків не випускають за кордон.
Також Інформатор писав, що у Білорусі побільшало російських мобілізованих та прибувають ешелони військової техніки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.