У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Це не означає, що формується велике угруповання
Росія проводить у Білорусі певні форми мобілізаційних заходів — вважає підполковник, колишній британський військовий Глен Грант. Проте, на думку експерта, ця активність не обов'язково означає підготовку до прямої участі в бойових діях.
Про це Грант повідомив в ефірі телеканалу "Еспресо".
"Кремль фактично проводить певну форму мобілізації або передмобілізаційну підготовку в Білорусі. Зараз там контролюють кожного. Всі чоловіки повинні стати на облік, і кожного, хто намагається покинути країну, намагаються зупинити. У Білорусі немає стільки охочих людей. Багато росіян, які поїхали на фронт, не є загартованими в боях, це новачки. Все, що вони можуть привезти з Росії — це ще більше мобілізованих. Тобто, буде ще одна битва, коли проти України просто кидають гарматне м’ясо. Я не бачу перспектив скоординованої великої битви", — сказав він.
На думку підполковника, якщо буде нова атака, то це створить проблеми для України через чисельність війська.
"Місця, через які вони можуть атакувати, досить вузькі й можуть бути добре захищені. У Києві набагато більше людей, які побували в бою, і на відміну від білорусів - це буде не перша битва. Такий розклад може бути проблемою, але це проблема кількості, а не якості. Хоча і кількість, як ми знаємо, має свою силу", — зазначив Грант.
Тема загрози прямої участі РБ у війні проти України регулярно активно обговорюється протягом останніх декількох місяців.
Відомо, що білоруська армія налічує 45 тис. військовослужбовців, з яких близько 20 тис. є боєздатними. При цьому лише кілька тисяч із боєздатних сил РБ складають десантники та сили спеціальних операцій. На сьогодні немає точних даних про кількість російських військових на території Білорусі. Олександр Лукашенко раніше називав цифру 9 тисяч, тоді як українська розвідка — 20 тис. Проте, на думку експертів, цього недостатньо для повторення вторгнення 24 лютого.
Раніше ми повідомляли, що у РБ збільшилась кількість російських мобілізованих. Також туди регулярно перекидають військову техніку з росії, ймовірно, для проведення навчань.