"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Єврокомісія, ймовірно, прийняла рішення рекомендувати розпочати переговори з Кишиневом та Києвом
Очікується, що в жовтні Єврокомісія, рекомендуватиме розпочати переговори про вступ до ЄС України та Молдови. Щодо Грузії — їй рекомендуватимуть надати статус кандидата. Після цього рішення ще мають затвердити 27 країн-членів ЄС на зустрічі в грудні.
Про новину написав кореспондент «Радіо Свобода» в Брюсселі Рікард Йозвяк. Він додає, що на Грузію чекає статус кандидата.
«Розпочато підготовку звіту про розширення Європейської комісії, який має відбутися в другій половині жовтня. Поточний стан полягає в тому, що будуть рекомендації для України та Молдови почати переговори про вступ до ЄС, а також для Грузії щодо отримання статусу кандидата. Але консенсус 27 членів ЄС у грудні все ще потрібен», — повідомив він у Twitter.
Україна отримала статус кандидата на вступ до Євросоюзу ще 2022 року. Європейські країни визнали наше право на членство, але поставили низку умов, які потрібно виконати. Серед завдань було:
У березні прем’єр Денис Шмигаль заявляв, що втілено в життя всі сім рекомендацій. Але в червні єврокомісар Олівер Вархеї розповів, що наша країна виконала дві із семи рекомендацій Єврокомісії для початку переговорів щодо вступу до ЄС, а решту здійснено частково.
Після рекомендацій Єврокомісії, країна-кандидат має провести переговори з ЄС на теми відповідності законодавства, стану економіки, дотримання прав людини тощо. Ці переговори можуть зайняти багато років. За цей час країна повинна впроваджувати значні реформи.
Після завершення переговорів, держави-члени розглядають результати та приймають рішення про підписання угоди про приєднання. Далі всі країни-члени ЄС мають ратифікувати угоду у своїх парламентах. Колишній прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс, а нині депутат Європарламенту вважає, що Україна може стати повноправним членом ЄС у 2029 році. Офіційні особи України, зокрема президент Володимир Зеленський, уже не раз повідомляли, що розраховують на початок переговорів щодо вступу до Євросоюзу восени.
Також ми писали про те, що промисловий безвіз під загрозою через законопроєкт «Слуг Народу». Інформатор також говорив, що в ЄС прийняли нові правила перетину кордону з 2024 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.