Люди вимагають у влади дати можливість відпочити бійцям, які перебувають у зоні бойових дій від початку війни
У неділю, 12 листопада, в Україні знову пройшли мітинги на підтримку ротації військових, які служать на фронті 18 місяців чи більше. Окрім Києва, вони відбулись одночасно у 20 областях. Люди вимагають дати можливість своїм рідним бодай трохи відпочити від війни та відновити сили.
Як повідомляє Суспільне, найбільше мітингувальників було в Одесі, Львові, Хмельницькому, Житомирі, Кривому Розі. Попри дощ та сильний вітер, жінки та діти вийшли на центральні вулиці та площі з плакатами.
"Такі акції пройшли у 20 областях. Ми зібрали підписи у людей. Надсилаємо їх до Києва. Люди з фронту мають право на демобілізацію", - каже сестра одного з військових в Одесі.
Мітингувальники наголошують, що багато хто з них пішов воювати добровільно. За логікою, вони могли б повернутися тоді, коли відчули потребу для відпочинку. Але їх не відпускають.
"Мій чоловік пішов у військкомат 24 лютого 2022 року. Сам, без повістки. Хоча він - людина мирної професії. Він - воїн, а не в'язень. Чому його не відпускають? Людина має право відновити сили, бо інакше буде повна деморалізація", - каже одна з львів'янок.
Інша жінка розповідає, що її син мав два рочки, коли тато пішов на війну. А зараз малюку вже чотири. батька він не пам'ятає, бачив його лише на фото або по відеозв'язку.
Усі мітингувальники сходяться на одному - резерв в України є. Вони не просять забрати своїх рідних з фронту назавжди. Але їх мають підмінити ті, хто має свіжі сили. На їхнє переконання, в Україні треба врегулювати терміни проходження військової служби. Дружини, матері та діти дуже хочуть захисників, в особливості діти, також хочуть їх побачити вдома.
Раніше хвиля мітингів за демобілізацію військових після 18 місяців служби у ЗСУ відбулась 27 жовтня. Мирні акції пройшли у Києві, Львові, Кривому Розі, Запоріжжі, Тернополі, Кропивницькому, Одесі, Чернівцях, Дніпрі та інших містах України. Але результату вони не дали - ротації немає.
Відомо, що Володимиру Зеленському подали петицію про граничний термін служби 18 місяців. Вона набрала потрібну кількість голосів. Також до Верховної Ради внесли законопроєкт №9142, який встановлює такі ж терміни демобілізації. Однак народні депутати його не розглядали.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.