У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Нардеп нагадав, що останнього разу мобілізація посилювалася перед великим контрнаступом, який триває досі
Мобілізація в Україні, ймовірно посилиться. Це зумовлено втратами особового складу Сил оборони а також необхідністю сформувати нові бригади. Останнього разу посилена мобілізація здійснювалася з листопада 2022 по квітень 2023 року.
Мобілізаційні плани тоді збільшувались на тлі підготовки до великої контрнаступальної операції, яка триває й досі. Водночас кількість осіб, яку необхідно мобілізувати, визначає Генштаб, враховуючи актуальні потреби. Про це в інтервʼю "Українській правді" від 25 жовтня розповів народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін.
"Саме Генштаб визначає, яка кількість йому потрібна і в який термін. Коли планувалася велика наступальна операція, яка зараз триває, починаючи з листопада приблизно по квітень-травень, ці мобілізаційні плани, вони суттєво збільшувались. Відповідно потім ці плани зменшилися. Зараз, наскільки я розумію, додаткова потреба в ресурсах знадобиться. І через втрати особового складу і через необхідність сформувати нові бригади. Війна достатньо жорстока та інтенсивна, вона потребує додаткових ресурсів" - висловив думку Рахманін.
Як стверджує нардеп, донедавна військовозобовʼязані громадяни, "яким не виповнилося 28 років і які не служили в ЗСУ, не могли бути мобілізованими". Водночас Рахманін додав, що військові наполягали на тому, що їм необхідний мобілізаційний ресурс і просили нас знизити цю вікову планку. Це і зробила Верховна Рада, прийнявши закон про зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25 років. Однак президент Володимир Зеленський відповідний закон досі не підписав.
Рахманін припустив, що це повʼязано зокрема з тим, що президент зважає на суспільні настрої в країні. Окрім цього не менш важливими факторами є те, що в державі є "серйозна нестача кваліфікованих кадрів". Також проблеми є й з демографічною ситуацією, стан якої був не дуже добрим до великої війни, а після повномасштабного вторгнення ще погіршився. Однак нардеп підкреслив, що причини, через які голова держави не підписав закон, йому невідомі.
У Міністерстві оборони та ЗСУ кажуть, що від мобілізації не ухилиться ніхто. Для цього є електронний реєстр, в який внесли дані усіх чоловіків від 18 до 60 років. Військовозобов'язаних закликають прийти до ТЦК добровільно та уточнити дані. Обіцяють, що у випадках проблем зі здоров'ям чи інших причин, передбачених законодавством для відстрочки від служби, насильно забирати до армії не будуть.
Раніше ми пояснювали, чи можуть ФОПи отримати бронь та забронювати від мобілізації власних працівників.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.