Заступник Умєрова наголосив, що запланований аудит критичних підприємств, який і покаже необхідність у бронюванні
Перший заступник Міністра оборони Іван Гаврилюк повідомив, що бронювання в Україні попри заяви призупиняти не будуть. Планують до 15 листопада провести аудит всіх "критичних" підприємств у країні, залучивши до цього військових. Якщо підприємство виявиться не критичним для держави, то тільки тоді переглянуть бронювання.
Про це пише видання "Суспільне". Зазначається, що саме Гаврилюк ініціював цей аудит, зробивши відповідну заяву на засіданні Уряду. Він наголосив, що в Україні наразі понад мільйон заброньованих чоловіків. Тому потрібна перевірка. Проте це не означає, що подальше бронювання неможливе.
"Рішення ухвалили, бо різко пішло збільшення кількості заброньованих людей. Протягом двох років було 540 тисяч людей, а тут за пару місяців — зростання вдвічі", — сказав він.
Видання The Page у середу, 9 жовтня, опублікувало витяг з протоколу Уряду про те, що Міноборони ініціювало проведення аудиту, у рамках якого перевірить всі підприємства, які отримали статус "критичних". А все через те, що в Україні значно виросло число заброньованих чоловіків. Завершити перевірку планують за місяць, а саме 15 листопада.
Результати перевірок воєнного відомства проаналізує Мінекономіки та поінформує уряд до 20 листопада. У цей період, за даними видання, не будуть діяти критерії, які визначають критично важливі підприємства, установи та організації. А поки ці критерії не будуть діяти, бронювання проводитись також не буде.
Наразі можуть бути заброньованими працівники органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств та організацій у порядку, встановленому Кабміном. У кожному підприємство число заброньованих співробітників не має сягати 50% від кількості всіх працевлаштованих військовозобов'язаних.
На думку більшості депутатів, економічне бронювання може допомогти виявити тих, хто ухиляється від мобілізації. Очікується, що багато чоловіків "вийдуть з тіні", якщо почнуть оформлювати бронювання для від призову. Однак остаточна версія законопроєкту ще не підготовлена.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.