Врятували 16 бійців: українські бабусі плетуть маскувальні сітки для бійців ЗСУ - репортаж

Наймолодшій волонтерці - 57 років, а найстаршій - 76

Маскувальні сітки для ЗСУ
На жаль, охочих не так багато, адже ця надважлива праця не оплачується

Російська інтервенція в Україну стала для наших громадян насправді народною війною, до якої в тому чи іншому вигляді доєдналося все українське суспільство. Так, навіть пенсіонерки в міру можливостей допомогають ЗСУ - вʼяжуть для бійців маскувальні сітки. Завдяки їхнім зусиллям уже врятувалися щонайменше 16 бійців, і вони не збираються зупинятися. 

Про це кореспондентам "Інформатору" повідомили самі волонтерки. Не дивлячись на поважний вік, жінки хочуть внести свій вклад в майбутню перемогу.

На жаль, охочих долучитися не так вже й багато, розказує нашим журналісткам Людмила, яка й організувала всю цю справу. Справа в тому, що ніяких грошей за свою працю жінки не отримують. Все робиться виключно за покликом серця та завдяки мотивації наблизити перемогу будь-яким чином. Найголовнішим же мотивом є спасіння українських бійців.

"Наші сітки врятували 16 бійців. Ось вам і мотивація", - ділиться Людмила.

Наразі в групі працюють 18 жінок. Наймолодшій з них 57 років, найстарішій - 76 років. Всі вони займаються хатнім господарством, а отже - мають час на "позахатню" роботу. Людей, кажуть, сильно не вистачає. Однак є як є, і все те, що можна зробити наявними силами, волонтерки роблять.

Всіх жінок єднає спільна історія: це син або якийсь інший родич на фронті. Також в їхньому колективі є один чоловік. Він допомагає з придбанням матеріалів для сіток.

"Він може взяти все що скажемо і він знайде де завгодно, дуже нам допомагає", - розповідає Людмила.

Людей набирали по знайомствам, були спроби взяти людей з соцмереж, але бажаючих нема. Втім, такоє є декілька сімей, які самостійно працюють з матеріалами вдома. Тим самим вони допомагають прискорити оформлення замовлення.

Місцева влада допомагає закуповувати матеріали для сіток, але це виходить не завжди, тож іноді звертаються за допомогою своїх знайомих. Ба навіть більше: жінки з власних коштів купляють сітки, вони навіть створили для цього спеціальний фонд, де самовільно збирають кошти та витрачають їх на основні робочі потреби. 

Все для перемоги: волонтерський рух єднає Україну

Широкий волонтерський рух з'явився в нашій країні ще під час подій Революції гідності. Він же продовжив роботу на фоні бойових дій, що почалися 2014 року. Але по-справжьному масовим цей рух став в 2022 році, з початком повномасштабної агресії російської федерації.

Мабуть, майже нема в сьогоднішній Україні людей, які б не мали знайомих, що займаються волонтерством. Кожний другий українець також допомогає ЗСУ на своєму рівні - наприклад, регулярно донатить на армію. 

На теперешній час волонтери закривають величезну кількість потреб: від дронів та пікапів для армії до помічі людям та навіть створення спеціальних IT-хабів. Їхній внесок у майбутню перемогу складно переоцінити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.     

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube