ЗСУ, волонтери, президент - кому українці довіряють найбільше. Опитування

Читать на русском

ЗСУ лишаються недосяжними для жодного з державних інститутцій, а найбільша недовіра до судів

Читать на русском
Опитування
Найбільший рівень довіри українців мають: ЗСУ — 93%

ЗСУ лишаються недосяжними для жодного з державних інститутцій, а найбільша недовіра до судів

93% українців довіряють Збройним силам серед державних та суспільних інститутів. Далі йдуть добровольці, волонтери, рятувальники та нацгвардійці. Президенту України довіряють 80% опитаних.

Про це свідчать результати опитування соціологічної служби Центру Разумкова, проведеного з 5 по 11 липня 2023 року. Загалом найбільший рівень довіри українців мають: ЗСУ — 93%, добровольчі загони — 87%, волонтерські організації — 83%, Державна служба з надзвичайних ситуацій — 81%, Нацгвардія України — 81%, президент України — 80%, Держприкордонна служба — 78%. Міноборони довіряють 75 %, СБУ - 67 %, Нацполіції - 61 %. Більшість респондентів висловлюють недовіру судам (не довіряють 70%), політичним партіям (68%) та чиновникам (67%).

Довіра до політиків

Серед політиків, посадовців та громадських діячів, рівень довіри до яких оцінювався під час цього дослідження, найчастіше респондентами висловлювалася довіра до Володимира Зеленського (81%), Віталія Кіма (71%), Сергія Притули (55%), Михайла Подоляка (52%), Олексія Данілова (52%). Частіше висловлювали довіру, ніж недовіру до Віталія Кличка (відповідно 48% і 35,5%), Олексія Резнікова (відповідно 43% і 35%), Дениса Шмигаля (відповідно 41% і 38%). Більшість опитаних не довіряють Юлії Тимошенко (78%), Юрію Бойку (76%), Петру Порошенку (71%), Олексію Арестовичу (65%). Частіше висловлювали недовіру, ніж довіру до Давида Арахамії (не довіряють йому 49%, довіряють 21,5%), до Андрія Єрмака (відповідно 42% і 38%), до Руслана Стефанчука (відповідно 36% і 31%).

Про опитування

Соціологи з 5 по 11 липня 2023 року опитали 2 017 респондентів віком від 18 років. Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії). Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Раніше ми писали, що більшість українців не збирається залишати свої міста у випадку загострення бойових дій. Також читайте, як українці оцінюють роботу Нацполіції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.