Впіймати Юна: слідчим Південної Кореї не вдалося арештувати президента, криза в країні поглиблюється

Спроба заарештувати Юна відбулася після оголошення ним воєнного стану 3 грудня, що зрештою призвело до його імпічменту

Південнокорейським слідчим не вдалося заарештувати Юн Сук Йоля
Південнокорейським слідчим не вдалося заарештувати Юн Сук Йоля

Антикорупційним слідчим Південної Кореї 3 січня так і не вдалося заарештувати президента Юн Сук Йоля після того, як вони зіткнулися з опором його служби безпеки та протистоянням близько тисячі прихильників Юна, які зібралися біля його резиденції. Раніше Юну оголосили про імпічмент через воєнний стан, який він запровадив у Південній Кореї 3 грудня. Попри те, що воєнний стан тривав лише шість годин, він мав катастрофічні наслідки для економіки країни. Ордер на арешт Юна залишається чинним до 6 січня включно, президента підозрюють у держзраді. 

Як пише CNN, команда Управління з розслідування корупції високопосадовців увійшла в житловий комплекс Юна в сеульському районі Йонсан у п'ятницю вранці, щоб спробувати заарештувати президента, але охорона не дозволила слідчим це зробити. Слідчі припинили свої зусилля о 13:30 за місцевим часом через загрози для персоналу. Ордер на арешт чинний до 6 січня, його також можуть продовжити.

Спроба заарештувати Юна відбулася після оголошення ним воєнного стану 3 грудня, що зрештою призвело до його імпічменту. Слідство перевіряє його на причетність до заворушень, але Юн неодноразово відмовлявся з'явитися на допит. Тоді офіс запросив ордер на арешт, який було схвалено. У п'ятницю також запланований брифінг у зв'язку з неможливістю арешту Юна. 

"Виконання ордера на арешт було практично неможливим через протистояння. Подальші заходи будуть прийняті після перевірки. Ми висловлюємо глибокий жаль у зв’язку з відмовою підозрюваного виконувати судові процедури", — йдеться в заяві Управління.

Криза у Південній Кореї поглиблюється

Південна Корея переживає політичну кризу після оголошення Юном надзвичаного воєнного стану, який тривав лише шість годин. Президента підозрюють у державній зраді. Крок Юна сколихнув фінансові ринки, вдарив по місцевій валюті та зупинив дипломатичні зусилля. Такі кроки Юна також мали вплив на економіку країни - уряд змінив свій прогноз зростання на 2025 рік до 1,8% з очікуваних 2,2%. Серед тих політичних сил, які вимагали арешту Юна, була зокрема демпартія Південної Кореї.

Після того, як 14 грудня Юн був відсторонений від своїх обов’язків, прем’єр-міністру Хан Дак Су, який недовго виконував обов’язки президента, також було оголошено про імпічмент. Тимчасово виконує обов'язки президента міністр фінансів Чой Санг Мок.

Фондовий індекс Kospi скоротив зростання до 1,7% після невдалої спроби арешту Юна, що трапилось після п'яти поспіль сесій падіння. Утім курс вони зріс на 0,3% щодо долара США.

Наслідки воєнного стану та імпічменту президента "вже повністю оцінені", — заявляв раніше Чон Ін Юн, виконавчий директор Fibonacci Asset Management Global, в інтерв’ю Bloomberg TV, додавши, що корейські акції "зараз дуже дешеві".

Юн заявив про свій намір боротися в суді, щоб залишитися на посаді, заявивши, що його указ про введення воєнного стану відповідає його конституційним повноваженням. На нього чекає суд, який вирішить, поновлять його на посаді чи остаточно усунуть з неї. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube