Вперше за рік війни в Україні. Сі Цзіньпін їде у росію поговорити з путіним

Читать на русском

Під час візиту Сі Цзіньпіна до Москви буде підписано важливі двосторонні документи.

Читать на русском
Сі Цзіньпін їде до путіна на розмову
Сі Цзіньпін їде до путіна на розмову

Під час візиту Сі Цзіньпіна до Москви буде підписано важливі двосторонні документи.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін прибуде до росії 20-22 березня на запрошення російського диктатора володимира путіна. У ході свого візиту Сі Цзіньпін і путін підпишуть важливі документи й проговорять подальшу співпрацю рф з Китаєм. Це буде перший візит Сі Цзіньпіня у росію за час повномасштабного вторгнення. 

Відомо, що путін обговорить зі своїм китайським колегою "актуальні питання подальшого розвитку відносин всеосяжного партнерства та стратегічної взаємодії", лідери обміняються думками "в контексті поглиблення російсько-китайської співпраці на міжнародній арені".

Також у ході візиту планується підписання низки важливих двосторонніх документів. Щоправда, про які саме документи йдеться, не уточнюється.

 Перший візит за час війни рф проти України

Остання зустріч між Путіним і Сі Цзіньпіном відбулася 4 лютого 2022 року перед вторгненням росії в Україну викликала багато припущень.

Є твердження, що путін попередив Сі Цзіньпіна про напад на Україну, але існують і думки про те, що цього не було. Під час зустрічі на саміті Шанхайської організації співробітництва в Самарканді, експерти фіксували відсутність критики дій путіна з боку Сі Цзіньпіна.

Своєю чергою, Сі Цзіньпін заявив, що Китай готовий до співпраці з росією. У розмові по відеозв’язку 30 грудня 2022 року путін просив про поглиблення співпраці армій росії та Китаю, а Сі Цзіньпін казав про готовність до глобальної співпраці.

З 2011 року Україна та Китай мають "стратегічне партнерство", але за весь цей час лідери двох країн - Сі Цзіньпін та Володимир Зеленський - не зустрічалися особисто. Лише керівники МЗС Ван Ї та Дмитро Кулеба спілкувалися між собою.

За словами головної консультантки Національного інституту стратегічних досліджень Аліни Гриценко, очікуваний візит китайського лідера Сі Цзіньпіна до росії буде церемоніальним й не завершиться гучними рішеннями. Проте можливі домовленості у сферах оборони.

Китай хоче продемонструвати росії своє партнерство. Росія, своєю чергою, зможе використати його для пропаганди.

Щодо війни в Україні - позитивних новин від візиту не слід очікувати. Раніше МЗС Китаю опублікувало так званий "мирний план", який, як уже зазначили в США, передбачає окупацію українських територій. 

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що Володимир Зеленський також планує зустрітися із лідером Китаю Сі Цзіньпіном.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.