У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Розмова Сі Цзіньпіна та Зеленського може відбутися у форматі відеоконференції
Лідер Китаю Сі Цзіньпін планує поговорити з президентом України Володимиром Зеленським. Однак спочатку він хоче зустрітися з очільником Кремля. Розмова з главою держави відбудеться вперше з початку повномасштабного вторгнення рф на територію України.
Про це повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на джерела. Ймовірно, розмова пройде після того як лідер Китаю відвідає Москву для зустрічі з російським диктатором володимиром путіним наступного тижня.
Зазначається, що зустріч Сі з путіним та з Зеленським, остання з яких, як очікується, відбудеться віртуально, відображають зусилля Пекіна відігравати більш активну роль у посередництві щодо припинення війни рф проти України. Видання пише, що пряма розмова із Зеленським ознаменувала б значний крок у спробах Китаю зіграти роль миротворця в Україні, які досі були сприйняті скептично в Європі.
Китай зацікавлений у припиненні війни, адже вона поставила Пекін у небезпечну ситуацію, змусивши Сі балансувати між партнерством Китаю з росією та його власними близькими стосунками з путіним зі зростанням недовіри та напруженості з США та їхніми союзниками. Співрозмовники WSJ розповіли, що в межах своєї поїздки Сі розглядає можливість відвідати інші країни Європи, але його повний маршрут ще не затвердили.
24 лютого Зеленський заявив про намір зустрітися з Сі Цзіньпіном. За його словами, питання не лише у війні, а й в тому, щоб зберегти економічні відносини. Китай оприлюднив документ з позицією щодо "врегулювання" повномасштабної війни рф проти України, який складається з 12 пунктів. Зокрема, Пекін закликав до припинення вогню, переговорів, але не до виведення російських військ. Упродовж останніх тижнів Вашингтон та його союзники неодноразово заявляли, що Китай розглядає можливість постачання зброї росії. У нещодавньому інтерв'ю секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов заявив, що наразі не спостерігається того, щоб Китай мав велике бажання надавати росії зброю. Пекіну це не потрібно і його позиція є нейтральною. При цьому, він наголосив, що росія ж натомість має велике бажання втягнути Китай у війну проти України. Данілов також прокоментував "мирний план" Китаю для розв'язання війни в Україні. Він наголосив, що війну не варто називати конфліктом.
Раніше ми писали, що постачання китайського озброєння до росії буде ознакою того, що Пекін планує Третю світову. Крім того, путін погодився передати під контроль Китаю частину території рф.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.