Її снування може пояснити своєрідну орбіту деяких об'єктів в так званому поясі Койпера
Астрономи визначили першого "хорошого" кандидата на суперечливу так звану Дев'яту планету - за межами Нептуна. Вона може бути невідкритою планетою-гігантом далеко за межами нашої Сонячної системи. Дослідники з Тайваню виявили цього останнього планетарного кандидата під час вивчення старих супутникових даних, пише LiveScience. На цьому етапі кандидат - це просто цікава точка на кількох інфрачервоних зображеннях. Але, здавалося, ця точка рухалася так, як ніби рухалася велика, далека планета. Проте в науковому світі ці дані зустріли з певним скептицизмом.
Команда, яка проводила нове дослідження, шукала кандидатів на Дев'яту Планету в архівах даних двох виведених з експлуатації супутників: інфрачервоного астрономічного супутника 1983 року (IRAS) та супутника AKARI 2006-2011 років.
Дослідники зосередилися на короткому списку кандидатів. Вони ретельно вивчили зображення цих потенційних об'єктів і зрештою прийшли до того, що описали в дослідженні як "одного хорошого кандидата". Кандидатом є точка з однаковими кольорами й яскравістю на двох наборах зображень. Це говорить про те, що це один об'єкт, захоплений обома супутниками.
Варто нагадати, що вперше гіпотезу про Дев'яту планету в 2016 році запропонував астроном з Каліфорнійського технологічного інституту Майк Браун. Втім, наразі він не переконаний, що інфрачервоні точки відповідають невловимій планеті.
Браун не брав участі в дослідженні, але розрахував орбіту інфрачервоного сигналу та виявив, що об'єкт буде нахилений приблизно на 120 градусів від площини Сонячної системи. Цей нахил набагато більший, ніж прогнозований нахил Дев'ятої Планети приблизно на 15-20 градусів. Це означає, що об'єкт обертатиметься в іншому напрямку, ніж відомі людству планети, розташовані приблизно в одній площині.
"Ця невідповідність не означає, що його немає, але це означає, що це не Дев'ята Планета. Я не думаю, що ця планета матиме якийсь вплив на Сонячну систему", - каже Браун.
Передбачене положення Дев'ятої Планети має пояснити нерегулярні орбіти деяких об'єктів у поясі Койпера на далеких відстанях нашої Сонячної системи. Однак деякі дослідники не переконані, що ці орбіти спричинені невідкритою планетою, і наукова спільнота в цілому все ще чекає на будь-які прямі спостережливі докази існування Дев'ятої Планети.
Якщо Дев'ята Планета справді існує, то дослідники передбачають, що вона набагато більша за Землю та обертається за незвичайною схемою на мільярди кілометрів за Нептуном - восьмою і, на даний момент, останньою планетою нашої Сонячної системи.
Передбачувана орбіта Дев'ятої Планети настільки далека від Сонця, що землянам-вченим було б важко її виявити, тому їм важко довести або спростувати її існування. Воно, ймовірно, поки що залишиться спірним питанням. А поки що спостереженя триватимуть.