Практично друга Земля: знайдено планету, де найімовірніше існує життя

Науковці не скрівають свого захвату, адже новий світ ховався у нас під боком

Космос, NASA, планета, вчені, дослідження, життя, вода
Вчені планують зробити фото цієї планети.

Навколо зірки, розташованої всього за 20 світлових років від Сонячної системи, астрономи підтвердили існування придатного для життя світу. Екзопланета HD 20794 d у шість разів перевищує масу Землі та обертається навколо сонцеподібної зірки на правильній відстані для утворення рідкої води на її поверхні, повідомляє ScienceAlert.

Щоправда, кілька її властивостей все ж ставлять під сумнів її потенційну гостинність. Тим не менш, відкриття є захоплюючим, оскільки воно свідчить про те, що умови для життя можуть ховатися прямо під нашим носом.

"Для мене, природно, було величезною радістю, коли ми змогли підтвердити існування планети", – розповів астрофізик Майкл Кретіньє з Оксфордського університету.

Захоплююче те, що близькість небесного тіла до нас становить лише 20 світлових років! Це означає, що є надія для майбутніх космічних місій з тим, аби отримати її зображення. Навколо кожної зірки, принаймні теоретично, є орбітальний діапазон, де може існувати рідка вода. Цей діапазон відомий як зона проживання.

Виходячи з життя на Землі, єдине, що потрібно для всього життя, – це рідка вода. Отже, першим кроком для пошуку придатної для життя екзопланети є з’ясування, де саме вона обертається навколо своєї зірки. Якщо вона надто близько, будь-яка рідка вода на її поверхні випарується під впливом тепла зірки. Якщо вона надто далеко від тепла зірки, будь-яка рідка вода замерзне.

Зірка HD 20794 – жовтий карлик, схожий на Сонце, але трохи менший і старший. Він перебуває на піку свого життя за допомогою синтезу водню, але існує достатньо довго, щоб будь-які екзопланети, що обертаються, стабілізувалися.

У 2011 році астрономи оголосили про відкриття трьох екзопланет на орбіті навколо HD 20794, але отримати більше інформації тоді було складно. Прорив стався у 2022 році, коли вчені помітили слабке періодичне коливання в спектрі зірки, яке могло бути спричинене екзопланетою.

Згодом, в результаті прорахунків, екзопланета стала зрозумілою. HD 20794 d – це світ із мінімальною масою, що майже в шіть разів перевищує масу Землі, з радіусом від 1,7 до 2,1 раза більше земного. Але є деякі застереження. Орбіта HD 20794 d має еліптичну або овальну форму. Лише частина орбіти проходить через придатну для життя зону.

Астрономи також не знають точного радіуса екзопланети, а це означає, що вони не можуть розрахувати її щільність – характеристику, яка б виявила її склад. Якщо її радіус менший, це може бути скеляста суперземля, схожа на земну. Якщо вона більша, це може бути пухкий газоподібний міні-Непун. А це може змінити її перспективи придатності для життя.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube