У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Нововведення потрібні для визначення відповідальності осіб, які керували транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння
В Україні пожорсткішають правила перевірки водіїв, яких підозрюються у керуванні транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Новий протокол зачепить і водіїв, які можуть перебувати під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Відтепер вони проходитимуть огляд на місці зупинки їхнього автомобіля із застосуванням відеофіксації.
Про це в офіційній заяві повідомив Тарас Мельничук, представник Кабміну у Верховній Раді. Рішення про зміну процедури фіксації водіїв у стані сп’яніння було прийнято під час нещодавнього засідання міністрів.
Згідно з оновленими правилами, патрульні зобов’язані фіксувати огляд за допомогою нагрудної камери під час зупинки транспортного засобу. Цей запис буде долучено до матеріалів справи або протоколу, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У ситуаціях, коли запис на камеру неможливий, огляд як і раніше має проводитися у присутності двох свідків. Однак знайти двох свідків при порушенні правил дорожнього руху не завжди можливо, особливо у віддалених районах або в нічний час з малою інтенсивністю руху. Для розв'язання цієї проблеми нововведення наголошує на забезпеченні поліціянтів спеціалізованим технічним обладнанням, яке дозволить їм фіксувати відеодокази за різних погодних умов і в будь-який час доби.
В Україні законодавчо встановлена норма вмісту алкоголю в крові водія – 0,2 проміле, що є майже нульовим вмістом алкоголю. Водії, у яких рівень алкоголю в крові перевищує цю межу, підлягають штрафу, а також можуть бути позбавлені водійських прав або ув’язнені.
Починаючи з 2023 року, в Україні передбачено кілька видів покарань за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння. За перше порушення передбачено штраф у розмірі 17 тис. гривень та вилучення водійського посвідчення на один рік. Для водіїв, які порушили закон вдруге, штраф збільшується до 34 тис. грн., а права вилучаються на три роки. Якщо порушник двічі протягом року буде спійманий за кермом у стані алкогольного сп’яніння, йому доведеться заплатити штраф у розмірі 51 000 гривень, провести 15 діб у в’язниці та бути позбавленим права керувати автомобілем протягом десяти років.
Нагадаємо, українським автомобілістам збираються дозволити не вивчати теорію в автошколах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.