Українським автомобілістам збираються дозволити не вивчати теорію в автошколах

Читать на русском

Відтепер майбутні водії можуть опанувати теоретичну частину самостійно, а потім скласти іспит й отримати посвідчення

Читать на русском
Автошколи
Практичний курс доведеться проходити в автошколі

Відтепер майбутні водії можуть опанувати теоретичну частину самостійно, а потім скласти іспит й отримати посвідчення

Верховна Рада України у четвер, 13 липня, підтримала законопроєкт №7354. Він передбачає надання українцям, які планують отримати посвідчення водія, права самостійно готуватись до теоретичного іспиту. 

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова парламенту Руслан Стефанчук. "За" проголосував 271 народний депутат. 

Згідно пояснювальною запискою, права у претендентів, які пройшли курс навчання в автошколі й тих, хто навчався самостійно, перед екзаменом будуть рівні. Крім того, для посадових осіб, що будуть порушувати цю норму передбачена адміністративна відповідальність. Відповідні пункти внесені о КУпАП:

  • ст. 127-3 – порушення порядку підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів (карається штрафом від 500 до 800 неоподатковуваних мінімумів, тобто 8500 – 13 600 грн);
  • ст. 127-4 – порушення порядку державної акредитації автошкіл та приймання іспитів (карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів, тобто 8500 – 17 000 грн; а для працівників МВС – від 1000 до 3000 мінімумів, тобто 17 000 – 51 000 грн).

Що стосується практичного курсу, то його майбутнім українським автомобілістам доведеться проходити у автошколах, як і раніше. Зазначається, що нова норма стосовно самостійного навчання набере чинності через три місяці. А ось штрафи почнуть діяти вже наступного дня після публікації закону.

Водійське посвідчення в Україні – норми обміну

В Україні перші водійські права видають терміном на два роки. Після цього документ потрібно замінити. Це можна зробити офлайн та онлайн. У сервісних центрах МВС або через Дію

Трохи складніша процедура буде у тих, хто у перші два роки вчинив більше двох адміністративних правопорушень. У такому разі водієві доведеться скласти теоретичний і практичний іспити.

Раніше Інформатор писав, що у Дніпрі та на Київщині відкрили автошколи для людей з інвалідністю. Також писали, що таке європротокол та як його оформити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.