Торецька військова адміністрація оголосила тендер на закупівлю 120 наручних годинників із гравіюванням, попри активні бойові дії в місті. Годинники мають стати нагородами для військових
Поки місто Торецьк потерпає від інтенсивних бойових дій, місцева військова адміністрація вирішила витратити 240 тисяч гривень на придбання 120 наручних годинників. Вони мають бути із японським механізмом та гравіюванням. Зазначається, що годинники необхідні для подарунків військовим.
Журналісти Слідство.Інфо поцікавилися доцільністю такої закупівлі в умовах, коли частина міста вже перебуває під контролем ворога. Згідно з деталямі закупівлі, 27 січня 2025 року Торецька міська військова адміністрація оголосила тендер на постачання 120 наручних годинників. Згідно з технічною документацією, кожен годинник має бути оснащений японським кварцовим механізмом із секундною стрілкою та календарем, корпус виготовлений із латуні та покритий золотим іонним напиленням IPG. Ремінці повинні бути зі шкіри, а кожен годинник – мати подарунковий футляр.
Особливістю годинників стане їхнє ексклюзивне оформлення: на циферблаті буде розміщено герб Торецька, а задня кришка міститиме напис "ТОРЕЦЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ". Усього планується закупити 100 чоловічих та 20 жіночих моделей, а їхнє постачання має відбутися до 30 вересня 2025 року. Враховуючи складну ситуацію в місті, годинники доставлять до Дружківки, адже безпосередньо в Торецьк їх транспортувати неможливо.
На момент оголошення закупівлі бої у Торецьку досягли критичної стадії. За словами командира полку "Цунамі" бригади "Лють" із позивним "Мансур", місто фактично розділене лінією фронту. Противник застосовує тактику тотального знищення житлової та комерційної забудови, залишаючи після себе руїни. Попри це, близько 60 цивільних досі відмовляються залишати місто, хоча до початку повномасштабної війни у Торецьку мешкало понад 30 тисяч осіб.
У Торецькій військовій адміністрації повідомили, що годинники будуть використані для нагородження українських військових, а також представників силових структур – прикордонників, поліцейських, нацгвардійців, рятувальників та співробітників СБУ, які боронять громаду.
"Наше головне завдання – підтримка життєдіяльності громади, навіть поза її межами, допомога комунальним підприємствам, забезпечення роботи медичних, освітніх та культурних установ, а також сприяння обороноздатності військових частин у боротьбі за незалежність України", – йдеться у відповіді адміністрації на запит журналістів "Слідства.Інфо".
Аналіз бюджету Торецької ТГ на 2025 рік показує, що понад 84 мільйони гривень – майже третина всього бюджету – виділені на утримання органів місцевого самоврядування. Натомість на соціальний захист мешканців передбачено лише 15,26 мільйона гривень – це у шість разів менше. Витрати на житлово-комунальну сферу становлять лише 1,37 мільйона гривень, що дорівнює 0,6% бюджету.
Сили оборони України 31 січня - 1 лютого мають нові успіхи поблизу Торецька, водночас росіяни просуваються вперед на Донеччині, особливо поблизу Покровська, Часового Яру та Курахового. Російські війська також захопили Велику Новосілку і продовжують просуватися вперед поблизу населеного пункту. На усіх ділянках східного фронту тривають важкі бої. На Курщині росіяни збільшили використання КАБів, на Харківщині росіяни наступали поблизу Вовчанська. У Луганській області росіяни продовжують наступальні дії на Куп’янському та Лиманському напрямках, а також у напрямку Борової. На Донеччині ворог тисне у напрямку Сіверська, але без успіхів, також окупанти нещодавно просунулися на південь від Часового Яру. На півдні російські війська просунулися на північний схід від Гуляйполя поблизу Ольгівського, а також поблизу Роботиного.
Російські війська продовжують обстріли Покровської громади, завдаючи ударів по житлових кварталах та ключових дорогах. Ворог намагається ізолювати місто, перерізавши логістичні маршрути, однак українські сили тримають оборону. Речник ОСУВ Віктор Трегубов порівняв ситуацію з боксерським поєдинком у пізніх раундах, де виснаження грає ключову роль.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.