На сході України тривають важкі та запеклі бої
Сили оборони України 31 січня - 1 лютого мають нові успіхи поблизу Торецька, водночас росіяни просуваються вперед на Донеччині, особливо поблизу Покровська, Часового Яру та Курахового. Російські війська також захопили Велику Новосілку і продовжують просуватися вперед поблизу населеного пункту. На усіх ділянках східного фронту тривають важкі бої. На Курщині росіяни збільшили використання КАБів, на Харківщині росіяни наступали поблизу Вовчанська. У Луганській області росіяни продовжують наступальні дії на Куп’янському та Лиманському напрямках, а також у напрямку Борової. На Донеччині ворог тисне у напрямку Сіверська, але без успіхів, також окупанти нещодавно просунулися на південь від Часового Яру. На півдні російські війська просунулися на північний схід від Гуляйполя поблизу Ольгівського, а також поблизу Роботиного.
Інститут вивчення війни (ISW) у новому звіті детально розповів про ситуацію на полі бою в Україні. Аналітики також оприлюднили карти, де зафіксовано як успіхи української армії, так і просування росіян.
Російські війська 1 лютого продовжили наступальні дії в українському виступі на території Курської області, але не досягли підтверджених успіхів. Російські воєнні блогери стверджують, що російські сили просунулися в районі Гуєво (південніше Суджі), Свердліково (північний захід від Суджі) та Миколаєво-Даріно (схід від Суджі); на 400 метрів у районі Курилівки; і більш ніж на 150 метрів у Махнівці (обидва населені пункти розташовані південніше Суджі). Однак Інститут вивчення війни (ISW) не спостерігав підтвердження цих заяв.
Речник української бригади, яка діє в Курській області, заявив, що російські сили активізували удари керованими авіаційними бомбами по території області. За його словами, українські війська нещодавно знищили близько 19 одиниць російської важкої та легкої бронетехніки під час невдалої атаки противника, після чого російські війська перейшли до атак невеликими піхотними групами.
Повідомляється, що в Кореневському районі діють підрозділи російського добровольчого загону "БАРС-Курськ", а в Курській області розміщені елементи "П’ятнашки" – міжнародної добровольчої бригади. Також неподалік Бердіна (північний схід від Суджі) ймовірно діють підрозділи чеченського спецназу "Ахмат" (загін "Каштан"), а поблизу Миколаєво-Даріно – елементи 83-ї десантно-штурмової бригади (ВДВ) Росії.
Російські війська 31 січня та 1 лютого продовжували обмежені наступальні дії поблизу Вовчанська (північний схід від Харкова). 1 лютого Генеральний штаб ЗСУ опублікував карту, яка вказує на нещодавнє просування російських сил до північної частини населеного пункту Зелене (північніше Харкова).
Російські війська продовжили наступальні дії в Куп’янському напрямку 1 лютого. 1 лютого Генеральний штаб ЗСУ опублікував карту, яка вказує на нещодавнє просування російських сил на захід від Орлянки (східніше Куп’янська). Російське джерело заявило, що російські війська захопили Дворічну (північніше Куп’янська), однак ISW не має підтверджень цього твердження.
Російські війська вели наступальні дії:
Російське джерело стверджує, що українські сили безуспішно контратакували поблизу Дворічної.
Речник української бригади, що діє на Куп’янському напрямку, заявив, що російська піхота атакує групами від двох до 30 осіб. Спершу наступають менш підготовлені підрозділи для виявлення вогневих позицій українських військ, після чого більш досвідчені підрозділи атакують фланги українських сил.
Російський військовий блогер повідомив, що українські сили утримують позиції на північній та західній околицях Новомлинська (північний схід від Куп’янська та Дворічної). Український військовий аналітик Костянтин Машовець заявив, що українські війська також утримують позиції в північній частині населеного пункту Западне (північніше Куп’янська та на південний захід від Дворічної). Машовець також зазначив, що в районі Дворічної та Западного діють підрозділи 69-ї мотострілецької дивізії (6-ї загальновійськової армії, Ленінградський військовий округ), посилені елементами Російського добровольчого корпусу.
Російські війська продовжили наступальні дії в напрямку Борової 1 лютого, але не досягли підтверджених успіхів. Російський військовий блогер заявив, що російські сили просунулися на захід від Макіївки (південний схід від Борової), однак ISW не має підтвердження цього твердження.
Російські війська проводили наступальні дії:
Машовець зазначив, що в районі Кругляківки (північний схід від Борової) діють підрозділи 2-ї мотострілецької дивізії та 47-ї танкової дивізії (обидві входять до складу 1-ї гвардійської танкової армії Московського військового округу).
Один із російських військових блогерів продовжує стверджувати, що заява Міноборони РФ від 20 січня про захоплення Новоєгорівки є неправдивою і призводить до непотрібних втрат серед військових 84-го розвідувального батальйону (20-ї загальновійськової армії, Московський військовий округ), які продовжують атаки на цей населений пункт.
Російські війська продовжили наступальні дії в Лиманському напрямку 1 лютого, але не досягли підтверджених успіхів.
Російський військовий блогер заявив, що російські війська просунулися на захід від Тернів (західніше Лимана), Іванівки та Новосадового (обидва – на північний захід від Лимана), але ISW не має підтвердження цього твердження.
Російські війська проводили наступальні дії:
У районі Сєвєрського лісового масиву на схід від Лимана, за повідомленнями, діють підрозділи 16-ї бригади спеціального призначення Головного управління Генштабу РФ (ГРУ).
Російські війська продовжили наступальні дії в напрямку Сіверська 1 лютого, але не досягли успіхів. 31 січня та 1 лютого російські війська атакували:
1 лютого Група військ "Хортиця" повідомила, що російські сили здійснили механізовану атаку невизначеного рівня біля Верхньокам’янського, під час якої українські війська пошкодили дві бойові броньовані машини супротивника.
1 лютого російський військовий блогер заявив, що складний рельєф місцевості та українська оборона уповільнюють просування російських військ у Білогорівці.
Речник української Групи військ "Луганськ", підполковник Дмитро Запорожець, 1 лютого зазначив, що російські сили, які діють у напрямках Сіверська, Часового Яру та Торецька, мають тактичні резерви, необхідні для проведення ротацій.
Російські війська нещодавно просунулися на південь від Часового Яру в межах триваючих наступальних операцій у цьому районі 1 лютого. Геолокаційні кадри, опубліковані 31 січня, підтверджують нещодавнє просування російських сил на південь від Часового Яру.
31 січня та 1 лютого російські війська здійснювали наземні атаки:
Російський військовий блогер заявив, що українські сили здійснили контратаку в Північному мікрорайоні (північна частина Часового Яру).
За наявною інформацією, в районі Часового Яру та поблизу нього діють підрозділи:
Українські сили нещодавно просунулися на півночі Торецька в межах триваючих наступальних операцій у цьому районі 1 лютого. Геолокаційні кадри, опубліковані 31 січня, підтверджують нещодавнє просування українських військ на півночі Торецька.
Міноборони РФ 31 січня заявило, що підрозділи 101-го окремого стрілецького полку (ймовірно, 132-ї мотострілецької бригади, яка раніше входила до складу 1-го армійського корпусу "ДНР", Південного військового округу РФ) захопили Кримське (на північ від Торецька). Однак, за оцінкою ISW, наразі немає підтверджень просування російських сил у цьому населеному пункті.
31 січня та 1 лютого російські війська продовжували атаки поблизу Торецька та Кримського.
Офіцер української бригади, що діє в напрямку Торецька, 1 лютого заявив, що російське командування здебільшого залучає до атак мобілізованих з окупованих територій Донецької та Луганської областей. Він також зазначив, що час від часу російські сили залучають добре оснащені та підготовлені штурмові групи з інших, неуточнених ділянок фронту для ведення наступальних дій у напрямку Торецька.
Російські війська нещодавно просунулися в напрямку Покровська в межах наступальних операцій у цьому районі 1 лютого. Геолокаційні кадри, опубліковані 30 і 31 січня, підтверджують, що російські війська нещодавно незначно просунулися на північний захід від Котлине (на захід від Покровська) та на північних околицях Надіївки (на південний захід від Покровська).
Російські сили продовжували атаки на сам Покровськ, а також на схід від Покровська, поблизу Зеленого Поля, Водяного Другого, Єлизаветівки, Проміну, Новоторецького та Миролюбівки; на південний схід від Покровська, поблизу Лисівки; а також на південний захід від Покровська, біля Срібного, Удачного, Успенівки, Звірового, Новоолександрівки та Котлярівки 31 січня та 1 лютого.
Український військовий спостерігач Костянтин Машовець повідомив, що елементи 228-го та 428-го мотострілецьких полків, а також 6-го та 80-го танкових полків (90-та танкова дивізія, 41-ша загальновійськова армія, Центральний військовий округ) діють у районі Надіївки-Новоандріївки.
Російські війська нещодавно просунулися в напрямку Курахового в межах триваючих наступальних операцій у цьому районі 1 лютого. Геолокаційні кадри, опубліковані 31 січня, свідчать про те, що російські війська нещодавно просунулися на південь від Розливу (південний захід від Курахового).
Російські сили продовжували атаки на захід від Курахового поблизу Дачного, Улаклівки, Андріївки та Костянтинополя, а також на південний захід від Курахового поблизу Роздольного та Зеленівки 31 січня та 1 лютого.
Машовець повідомив, що ймовірно елементи 67-го стрілецького полку або 428-го мотострілецького полку (обидва з 90-ї танкової дивізії) атакують Андріївку з північного сходу, а елементи 110-ї та 114-ї мотострілецьких бригад (51-ша загальновійськова армія) атакують Андріївку з Шевченка (на схід від Андріївки). Машовець зазначив, що елементи 36-ї мотострілецької бригади (29-та загальновійськова армія, Східний військовий округ) та 39-ї мотострілецької бригади (68-й армійський корпус, Східний військовий округ) атакують Дачне з району Зеленівка-Янтарне (південний захід від Курахового), а елементи 20-ї та 150-ї мотострілецьких дивізій (8-ма загальновійськова армія, Південний військовий округ) атакують Дачне з півдня.
Генштаб України опублікував карту 1 лютого, яка свідчить про те, що російські війська захопили Велику Новосілку. Російські війська продовжили наступальні операції на захід від Великої Новосілки поблизу Новосілки та на південний захід від Великої Новосілки поблизу Новополя 31 січня та 1 лютого.
Елементи 3-го батальйону 394-го мотострілецького полку (127-ма мотострілецька дивізія, 5-та загальновійськова армія, Східний військовий округ) ймовірно діють поблизу Великої Новосілки. Машовець зазначив, що елементи 40-ї бригади морської піхоти (Тихоокеанський флот, Східний військовий округ) та 336-ї бригади морської піхоти (Балтійський флот, Ленінградський військовий округ) ймовірно діють у районах на північ і південний захід від Великої Новосілки.
Генштаб України опублікував карту 1 лютого, на якій вказано, що російські війська нещодавно просунулися на північний схід від Гуляйполя поблизу Ольгівського, на південний схід від Гуляйполя поблизу Степанівки, на південь від Гуляйполя поблизу Дорожнянки та на південний захід від Гуляйполя поблизу Захірного.
Російські війська нещодавно просунулися на північ від Роботиного в рамках продовження наступальних операцій у напрямку Запоріжжя 1 лютого. Генштаб України опублікував карту 1 лютого, на якій вказано, що російські війська нещодавно просунулися на південь від Малої Токмачки (на північ від Роботиного). Російські війська атакували на північ від Роботиного поблизу Новоданилівки та на північний захід від Роботиного поблизу Щербаків та Нестерянки 31 січня та 1 лютого. Оператори дронів 136-ї мотострілкової бригади (58-ма загальновійськова армія, Південний військовий округ) повідомляють, що продовжують наносити удари по українських позиціях у напрямку Запоріжжя.
Російські війська продовжили обмежені наступальні операції в напрямку Дніпра 31 січня та 1 лютого, але не досягли просування.